Aktorzy

Jude Deveraux Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Saga rodu Montgomerych (tom 14) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Eternity
2000-01-01
1993-01-01
Ewa Mikina
Da Capo
romans literatura kobieca miłość Montgomery
Eternity
Saga rodu Montgomerych (tom 14)
literatura obyczajowa, romans
2000-01-01
Ewa Mikina
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
romans literatura kobieca miłość Montgomery

Czytałam tę książkę kilka lat temu, ale bardzo mocno mi się spodobała, więc postanowiłam do niej wrócić i ją sobie odświeżyć – to był znakomity pomysł! Zwłaszcza, że zapomniałam wiele wątków, jak się one wyjaśniają i co jest, jak i dlaczego.
Historia Carrie i Josha jest bardzo zabawna i kolejne strony błyskawicznie umykają – jest mnóstwo śmiechu i szybkiego przekręcania...

Ciekawy romans i nie banalny. Główna bohaterka nieszblonowa.

Koszmar.

Nie wierzę, że ta sama pisarka, która stworzyła tak ciekawe i pełne pasji historie jak "Obietnica" czy "Dziedziczka" napisała ten romans. Ta książka jest tak infantylna i porządna, że spokojnie można ją czytać na dobranoc małej dziewczynce. Do tego zawiera morał, jakby pisarka groziła paluszkiem, a brzmi on: pieniądze szczęścia nie dają, daje je miłość połączona z...

Nie wiem jak to się stało ,ale czytałam tą książkę wcześniej. Po przeczytaniu z tylu opisu nie skojarzylam jeszcze. Ale po pierwszym rozdziale wszystko wrocilo w pamieci. I z tymi książki autorki tak jest ,że niby banalne, niby się je nie zapamietuje na dluzej,ale wystarczy parę linijek przeczytac i wszystko jasne.

Uwielbiam dzieła tej autorki. Książka jest częścią sagi, tak więc jeszcze ciekawiej jest jak bohaterów spotyka się w kolejnych częściach.

Ciepła opowieść o miłości, która przenika wszystkie warstwy XIX w. światka. Opowieść o młodej dziewczynie, która w ramach własnego podstępu wychodzi za mąż za farmera z dwójką dzieci, i przy nich znajduje szczęście i miłość.

Jak dla mnie trochę zbyt naiwna, a główna bohaterka zbyt dziecinna, ale czyta się łatwo i przyjemnie.

W wielu opiniach historia określana jest mianem bajki. Mi też takie określenie przychodzi na myśl, a do tego jest przezabawna i czytanie jej, jest naprawdę wielką przyjemnością. Myślę, że powinna podobać się nie tylko wielbicielkom romansów.

-Tato. Tatusiuuu!!! - wrzasnęła Dallas wpadając jak bomba do stajni. -Przyjechał jakiś pan i chce się z tobą widzieć!
Josh, trochę...

Bajka. Ale czy na pewno? Moim zdaniem tylko pozornie.
Historia Carrie, która postanawia zostać żoną Josha, po zobaczeniu zdjęcia jego i jego dzieci, wydaje się być początkowo bardzo naiwna. Jednak wraz z każdą kolejną kartką traci na naiwności, zyskując wiarygodność. Wszystko dzięki bardzo sprawnej narracji pani Deveraux, która doskonale wie, w jakim momencie, jakich słów...

Dyskusje

• Romans historyczny