Psychologia inwestowania. Klasyczne strategie osiągania sukcesów na giełdzie - Martin J. Pring

Wydawnictwo: Oficyna Ekonomiczna
biznes, finanse

Autor przedstawia sposoby unikania pułapek inwestowania. Dowodzi, że sukcesy na rynkach związane są z konsekwencją w stosowaniu założonego planu spekulacji. Pokazuje, że prawdziwi zawodowcy swój sukces okupili licznymi niepowodzeniami i upadkami, ciężką pracą i stresami. Tylko najbardziej cierpliwi i uparci, ci którzy potrafią utrzymać równowagę emocjonalną zapewniającą dyscyplinę działania, utrzymują się na rynkach.

Tomasz | 2012-08-07

Żałuję czasu poświęconego na tą pozycję. Jeśli ktoś nigdy nie miał styczności z giełdą lub z literaturą giełdową to jeszcze ją zniesie.

Hubert | 2015-04-17

Na począku pewne ogólne wyjaśnienie: giełda to gra kłamców! Tak jest i nie ma co na ten temat dyskutować. Jest to taki poker, gdzie niektórzy mają karty pod stołem i do tego widzą nasze. Przez to nie ma na rynku takiej zupełnie szczerej i wybitnej książki, która opisywałaby prawdziwe mechanizmy. Aby być w tym dobrym to trzeba mieć lekką "manię prześladowczą" (chodzi o to, że trzeba zawsze szukać drugiego dna! i nikomu nie ufać) i sią uczyć, uczyć i uczyć.
Są dwie metody: albo 100% mechaniczny system - o tym jest sporo książek i z każdej można dużo się nauczyć
albo gra intuicyjna - i tu bardzo ważną rolę pełni nasza psychika. Wracając jednak do książki..

Wg mnie jedna z lepszych książek dotycząca psychologii inwestowania. Wyjaśnia ona pewne pułapki emocjonalne, które powodują że tak trudno jest regularnie zarabiać na giełdzie. Oczywiście jedyną metodą na naukę jest gra na giełdzie i to przy użyciu własnych pieniędzy (demo to tylko na początek). Warto jednak na...

ChiHeng | 2016-10-04
JurgenKlopp | 2016-04-15