Okładka książki Psychologia inwestowania. Klasyczne strategie osiągania sukcesów na giełdzie - Martin J. Pring Martin J. Pring
Martin J. Pring Wydawnictwo: Oficyna Ekonomiczna biznes, finanse
biznes, finanse
Oficyna Ekonomiczna
2001-01-01
2001-01-01

Bardziej do przejrzenia niż przeczytania

Bardziej do przejrzenia niż przeczytania

Bardzo dobra. Na uwagę zasługują skondensowane zasady inwestycyjne wielkich inwestorów, które z powodzeniem można stosować na różnych rynkach.

Trochę takie "Psychologia dla bystrzaków" ale świetnie się czyta. Jedna z lepszych książek o psychologi inwestowania!!!!

Fajnie napisana, szybko się czyta. Fajnie rozwiązuje problematykę psychologii na rynkach. Jak koś prywatnie inwestuje pozycja wręcz obowiązkowa

Świetna pozycja. Nie za długa, ciekawie napisana, szybko się czyta, dużo przydatnych informacji podanych w przystępnej formie.
Autor podał wiele przydatnych zasad. Najtrudniejsze będzie wprowadzić je w życie oraz konsekwencja w stosowaniu.
Najciekawsza informacja, którą wyniosłem z tej książki to to, że Święty Graal nie istnieje i każda nowa metoda inwestycyjna, która działa po czasie jest uwzględniana w cenie.
Trzeba opracować własne metody i konswekwentnie je stosować.
Autor podkreślał też aby grać przeciwko opini większości. Kupować gdy wszyscy sprzedają a sprzedawać gdy wszyscy kupują.

Na począku pewne ogólne wyjaśnienie: giełda to gra kłamców! Tak jest i nie ma co na ten temat dyskutować. Jest to taki poker, gdzie niektórzy mają karty pod stołem i do tego widzą nasze. Przez to nie ma na rynku takiej zupełnie szczerej i wybitnej książki, która opisywałaby prawdziwe mechanizmy. Aby być w tym dobrym to trzeba mieć lekką "manię prześladowczą" (chodzi o to, że trzeba zawsze szukać drugiego dna! i nikomu nie ufać) i sią uczyć, uczyć i uczyć.
Są dwie metody: albo 100% mechaniczny system - o tym jest sporo książek i z każdej można dużo się nauczyć
albo gra intuicyjna - i tu bardzo ważną rolę pełni nasza psychika. Wracając jednak do książki..

Wg mnie jedna z lepszych książek dotycząca psychologii inwestowania. Wyjaśnia ona pewne pułapki emocjonalne, które powodują że tak trudno jest regularnie zarabiać na giełdzie. Oczywiście jedyną metodą na naukę jest gra na giełdzie i to przy użyciu własnych pieniędzy (demo to tylko na początek). Warto jednak na początku poznać i wyeliminować złe nawyki, skracając sobie drogę do sukcesu :-)

Żałuję czasu poświęconego na tą pozycję. Jeśli ktoś nigdy nie miał styczności z giełdą lub z literaturą giełdową to jeszcze ją zniesie.

• Inwestowanie
  • Finanse