Trader doskonały. Jak zarabiać na dobrych i złych rynkach.

Wydawnictwo: Linia
Super Trader. Make Consistent Profits in Good and Bad Markets. Expanded Edition
biznes, finanse
fragola

Nowa książka autora klasycznej już pozycji Giełda, wolność i pieniądze. Van Tharp przedstawia w niej całościowy przepis na to, jak stać się skutecznym, zawodowym traderem. Jego system, stanowiący połączenie psychologii inwestowania i solidnych metod spekulacyjnych, ma umożliwić osiąganie optymalnych wyników inwestycyjnych zarówno w czasie wzrostów, jak i spadków. Opierając się na ...

Opierając się na wieloletnich doświadczeniach, Tharp opracował plan pozwalający skutecznie poruszać się po rynku. Jego podstawą jest psychologia – ale nie tylko psychologia spekulacji. Trader doskonały to bodajże pierwsza książka, która każe graczowi giełdowemu spojrzeć na grę na giełdzie w kontekście całego swojego życia – i własnej osobowości. Dopiero później przychodzi pora na staranne przygotowywanie biznesplanu – bo spekulacja nie jest ani hazardem, ani sportem, lecz właśnie biznesem – na wybór systemu i na opracowanie strategii zarządzania wielkością pozycji.

Niemal na każdej stronie tej książki Tharp stawia zasadnicze pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć, jeśli chce się zostać traderem i odnieść sukces.

źródło opisu: www.wydawnictwolinia.pl

źródło okładki: www.wydawnictwolinia.pl

Kornel Tymcio | 2015-03-12
Przeczytana: luty 2015

Jest to pozycja, którą mogę śmiało polecić nie tylko traderom.
Pierwsza część traktująca o psychologii zajmuje prawie połowę pozycji i można wyciągnąć z niej bardzo wiele wniosków. Jako początkujący pisarz, a także amator sportowy, wszelkie rady mogłem zastosować zarówno do tradingu, pisania jak i sportowego hobby.
Mogę z czystym sercem polecić ją innym :)

Katarzyna | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Książka zwraca uwagę na ważny aspekt zarządzania wielkością pozycji oraz podejmowanego ryzyka na jakie możemy sobie pozwolić, jednocześnie zwraca uwagę, jak ważnym elementem w grze jest sam grający i jego podejście do rynku, oczekiwania, lęki itp.

Robert | 2016-12-17

książka dobra dla zrozumienia ogółu rynku i inwestowania, fajne podejście do autodyscylipny

Komórka_z_Książkami | 2017-09-09
ronnie | 2017-07-18