Okładka książki Jak to robi Warren Buffett? 24 genialne strategie największego na świecie inwestora giełdowego James Pardoe
James Pardoe Wydawnictwo: Studio Emka biznes, finanse
biznes, finanse
How Buffett Does it
Studio Emka
2007-01-01
2007-01-01
9788360652053
Aldona Matuszyńska, Witold Matuszyński
inwestowanie giełda papiery wartościowe wartość akcje spółki Giełda Papierów Wartościowych

Autor w bardzo prosty, przystępny sposób opisuje podstawowe zasady inwestowania W. Buffeta. Świetna książka na początek dla kogoś kto nic nie wie o inwestowaniu na giełdzie i obce mu są skomplikowane terminy używane na rynkach finansowych. Bardzo dobry punkt wyjścia do profesjonalnej literatury z tego zakresu.

Pozycja ta jest wg. mnie bardzo wartościowym zbiorem zasad i sugestii postępowania dla początkującego inwestora, osoby która chwiałaby zacząć inwestować na giełdzie. Uważam, że tę książkę należy potraktować jako dekalog postępowania na giełdzie. Nie dowiesz się jak założyć konto maklerskie, jak zbudować portfel ani jakimi narzędziami najlepiej posługiwać się na giełdzie. Dowiesz się natomiast jak mentalnie przygotować się do inwestowania, i w czym znaleźć wartość jeśli chodzi o inwestowanie. Otrzymasz kilka istotnych zasad, które mogą Ci posłużyć jako hamulec bezpieczeństwa aby nie utopić swoich pieniędzy.

Dlaczego większość małych inwestorów nie trzyma się bezwzględnie tych porad ? A może nie powinni...

Prawda jest taka, że te 24 genialne strategie można by zamieścić w pięciu poradach. Wszystkie sposoby, ciągle się przewijają i są tylko mniej lub bardziej rozwijane na rożnych przykładach.

• Finanse
  • Investing