Geometria Fibonacciego

Wydawnictwo: WIG-Press
biznes, finanse

Po raz pierwszy na polskim rynku kapitałowym doświadczony makler transakcyjny przelał na papier swoje najskrytsze i niezwykle wartościowe tajemnice. Paweł Danielewicz znawca tematyki współczynników i technik Fibonacciego, stworzył na przestrzeni kilku ostatnich lat, spójne, logiczne i niezwykle zyskowne podejście do inwestowania na rynkach finansowych. Prezentowana książka przedstawia w szczegół

| 2014-02-26

Książka precyzyjnie i prostym językiem opisuje sposób spekulacji (gry, inwestycji) na podstawie współczynników Fibonacciego. Autor poznał temat doskonale i potrafi przekazać swoją wiedzę.

Jeśli szukasz książki, która wyjaśni Ci wszystko na temat technik Fibonacciego - właśnie ją znalazłeś.

Pytanie tylko, czy wierzysz, że liczby Fibonacciego pozwalają uzyskać przewagę na rynku? Jeśli tak, to czytaj i korzystaj.

Kornel Tymcio | 2013-10-17

Świetna pozycja, aby rozpocząć przygodę z projekcjami Fibopnacciego. Autor w prosty sposób tłumaczy swoją strategię i nawet laik, będzie w stanie z powodzeniem z niej korzystać. Oczywiście zrozumienie techniki to nie wszystko. Szczerze polecam przestudiować :)

Tomasz | 2016-06-09
Przeczytana: marzec 2016

Kompletna strategia inwestycyjna sprawdzająca się na płynnych zwłaszcza lawerowanych rynkach. Autor - analityk jednego z największych polskich biur maklerskich -krok po kroku z pasją prowadzi czytelnika pisząc o liczbach Fibonacciego, zaletach ich stosowania, technikach mierzenia i wreszcie formacjach harmonicznych, takich jak ABCD, XABCD, Crab, Gratley, Buterfly, a także zarządzaniu ryzykiem, prowadzeniu pozycji. Zaletą opisanych dosyć zaawansowanych technik jest skuteczność i precyzja zawierania transakcji. Wadą zaś konieczność starannej analizy i cierpliwości oraz pracochłonność.

kind_of_alien | 2012-08-22
Przeczytana: luty 2009

Fajna, prosto napisana książka o sztuce inwestowania. Przeczytałem i przeanalizowałem ją ponad 3 lata temu jednak do dzisiaj pamiętam jej treść; to chyba działa na plus tej ksiązki.

Inwestowanie na podstawie GF polega wyłącznie na analizie wykresów, odrzuca wszystkie techniki związane z analizą fundamentalną. Wydaje mi się, że bardziej skuteczna jest w inwestowaniu krótkoterminowym, w średnim i długim okresie sprawdza się kiepsko. Zabawa w GF wymaga niestety poświęcenia dużej ilości czasu.

Koniec końców i tak okazuje się to samo co zawsze: potrzeba cierpliwości i rozeznania w rynku, najważniejszy w inwestowaniu na giełdzie jest aspekt psychologiczny, nie uleganie pokusie łatwego i szybkiego zysku. Ani geometria Fibonacciego, ani analiza fundamentalna tego nie nauczą.

Ingenium | 2015-05-01
Przeczytana: 07 czerwca 2015