Fistaszki zebrane 1955 - 1956

Tłumaczenie: Michał Rusinek
Cykl: Fistaszki zebrane (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Complete Peanuts 1955 - 1956
komiks, Fistaszki, humor, snoopy
Snoopy

Przed nami trzeci tom "Fistaszków zebranych"! Linus uczy się mówić, nie musi więc dłużej znosić w milczeniu obelg siostry. Snoopy wypracowuje swój niepowtarzalny, rozkoszny rodzaj ekscentryzmu. Pig-Pen rozwija własną filozofię brudu, uczucie Lucy do Schroedera pozostaje niezachwiane, a Charlie Brown... No cóż, Charlie Brown po raz pierwszy zostaje wyeliminowany jako pałkarz i traci na drzewie...

Przed nami trzeci tom "Fistaszków zebranych"!

Linus uczy się mówić, nie musi więc dłużej znosić w milczeniu obelg siostry. Snoopy wypracowuje swój niepowtarzalny, rozkoszny rodzaj ekscentryzmu. Pig-Pen rozwija własną filozofię brudu, uczucie Lucy do Schroedera pozostaje niezachwiane, a Charlie Brown... No cóż, Charlie Brown po raz pierwszy zostaje wyeliminowany jako pałkarz i traci na drzewie pierwszy latawiec!

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2010

źródło okładki: www.nk.com.pl

Olala | 2014-05-08
Przeczytana: 07 maja 2014

Niegasnący uśmiech na twarzy murowany;-)Książka dla dzieci i dla dorosłych (odnoszę nawet wrażenie że dla dorosłych bardziej), pełna zabawnych obserwacji, dialogów i scenek. Bohaterowie wyglądają nieco inaczej niż w późniejszych latach, więc możemy niejako obserwować ich "ewolucję" z każdym kolejnym tomem. Bohaterowie są mocno zróżnicowani, więc każdy znajdzie swojego faworyta. Jeśli kochasz Mikołajka, to pokochasz także Fistaszki.

Aniaxxp | 2014-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2014

Nigdy wcześniej nie czytałam Fistaszków i naprawdę się nie zawiodłam. W zasadzie każde dziecko kojarzy Snoopiego, ale tak naprawdę nie wie czy to postać z filmu/książki, a już na pewno nie zna tytułu... Tak też było w moim przypadku, jednak będąc w bibliotece zwróciłam uwagę na ten !? zbiór !? i pomyślałam, że "co mi szkodzi". Wypożyczyłam. Zaczęłam czytać. Nie zawiodłam się. Fistaszki "rysowane" były ponad 50 lat temu, a teksty śmieszą do dziś. To jest lektura ponadczasowa, a nie przereklamowany dramat "Romeo i Julia", o którego uniwersalności każą nam pisać w szkole... Jedno jest pewne... DO FISTASZKÓW JESZCZE WRÓCĘ!
Serdecznie polecam :)

kipog | 2011-08-04
Przeczytana: 28 lipca 2011

Jak zwykle rewelacja. Fistaszki straciły swój pierwotny styl rysunkowy juz w pierwszym tomie. Teraz będzie coraz bardziej "cartoonowo", no ale jak się zacznie od 1ego tomu, to nie idzie się oderwać !!!

Karolina | 2014-06-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Fistaszki są jak prawdziwe orzeszki, ciężko skończyć na jednym i zawsze jest zaskoczenie, że to już koniec.

Amelia | 2016-10-01
Przeczytana: 01 października 2016

Bardzo pocieszne, pełne optymizmu i napawające dobrym humorem postacie <3

Alrajacz | 2012-07-17
Przeczytana: 2010 rok

Trzecia część wspaniałej serii Śmiechu!

murhaaja | 2011-07-08
Przeczytana: 17 lipca 2011

Jak zwykle genialne.

| 2012-04-15
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Uwielbiam ją

pikle666666 | 2016-09-01