Coś się ślini pod łóżkiem

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Cykl: Calvin i Hobbes (tom 2) | Seria: Klub Świata Komiksu
Wydawnictwo: Egmont Polska
Something under the bed is drooling
komiks, calvin, hobbes
komiksy
Moonlight

Prace Billa Wattersona są w pewnym sensie mistyczne. Otrzymujemy nie tylko zwykły strip komiksowy... Alchemik Watterson wyczarował dzieło pełne subtelności, charakteru i głębi, całkiem nieprzystających do jego młodego wieku. Ta książka to czysta magia.

Pat Oliphant, z "Przedmowy"

[Egmont Polska, 2004]

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Arthaniel | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

Drugi tom podobał mi się o wiele bardziej od pierwszego, choć nie jestem w stanie jednoznacznie wskazać, dlaczego tak się stało. Podczas lektury przez cały czas uśmiechałem się pod nosem, kilka razy zdarzyło mi się nawet parsknąć z rozbawienia (choć jedna historyjka - ta o małym szopie - niemożliwie mnie wzruszyła).

Violla92 | 2016-07-07
Przeczytana: 03 lipca 2016

Komiksy opowiadające o losach Calvina i Hobbes'a to świetna lektura nie tylko dla dzieci, ale też i dla starszych czytelników. Dzięki krótkim historyjkom można przypomnieć sobie jak to było kiedy miało się 6 lat, walczyło z potworami, wymyślało coś z niczego. Duże brawa autorowi należą się również za resztę bohaterów, a zwłaszcza za rodziców Calvina, którzy mimo, że krzyczą na chłopca i psuja mu zabawę to jednak momentami nie sposób się im dziwić, gdyż chcą dla swojego syna jak najlepiej. Lecz jak to bywa zakazy i krzyki w starciu z pomysłowością i energią Calvina są skazane na przegraną.

mysia050 | 2013-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Fajna. Momentami taka sobie, ale ogólnie ciekawa i śmieszna. Zamierzam przeczytać więcej książek z tej serii.

Arckov | 2010-10-18
Na półkach: Komiksy, Przeczytane

Super komiks. Niezły ubaw :)

Kamil Piekarski | 2014-11-25

Świetne komiksy. Pouczające i zabawne.

| 2012-10-28

całą serię chcę przeczytać