Nad przepaścią

Tłumaczenie: Elzbieta Frątczak-Nowotny
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Cienie z Przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elipsa
Foran avgrunnen
978-83-60446-91-1
dzosefinn

Inga walczyła z guzikami przy mankietach sukni. Że też to musiało przytrafić się jej akurat teraz, kiedy i tak miała aż za dużo spraw, na których powinna się skupić. Różne myśli przychodziły jej do głowy. Co do jednego miała pewność: Niels nie jest ojcem dziecka! Od wielu miesięcy nie byli ze sobą. Kiedy była ostatni raz z Martinem? Nie pamiętała. Osunęła się bezwolnie na łóżko. Wiedziała, że...

Osunęła się bezwolnie na łóżko. Wiedziała, że wielokrotnie tego lata kochała się namiętnie i niepohamowanie z Bjornarem. Uległa swoim żądzom, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Jak mogła być aż tak naiwna? - zadawała sobie pytanie. Wynikiem miłości było na ogół kiełkujące ludzkie życie?
Westchnęła, kiedy sobie to uświadomiła. Była wdową i była w ciąży?
Teraz dopiero okoliczne plotkary będą miały o czym rozprawiać.

"Nad przepaścią" prezentuje dziesiątą część przygód młodziutkiej Ingi, która, zmuszona decyzją despotycznego ojca, wyszła za mąż za dużo od siebie starszego mężczyzny. To, co wydawało się kresem cierpienia, okazało się doń preludium. Od chwili wypowiedzenia wymuszonego "tak" Inga przeżywa jedną tragedię za drugą. Wplątuje się w różne afery, sprzeniewierza się przysiędze małżeńskiej, kłamie, ale czyż można ją oceniać? Oddając swoje młode ciało w ręce człowieka, do którego nie ma żadnych pozytywnych uczuć, jej dziewczęce serce wyje z obrzydzenia, a rodząca się w sercu prawdziwa miłość, tylko komplikuje już i tak pełne smutku życie.
Czas płynie, jedne wydarzenia gonią drugie, nieszczęście zdawać by się mogło, stało się jej wiernym towarzyszem. Jednak pomimo całej grozy, błędów popełnionych przez główną bohaterkę, aż chce się czytać i życzyć jej jak najlepiej.
Autora aż do bólu pokazuje, jak jedno wydarzenie pociąga za sobą szereg kolejnych.
Z tej książki wyczytać możemy wiele...

Morgana | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Jestem zadowolona, że główna bohaterka nie jest całkiem naiwna i bezbronna. Potrafi dać sobie radę. Ciekanie jest zajrzeć w myśli morderczyni, a nie tylko czytać o zranionych uczuciach.

TeRenia | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016