Pakt milczenia

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Cienie z przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elipsa
I ondskapens tjeneste
978-83-60446-85-0
dzosefinn

- A kiedy ślubne dzwony biły dla pana i pańskiej małżonki, pastorze Mohr... to czy Henriette też była zmuszona prosić parafian o wybaczenie? Ogłupiały pastor opadł na krzesło. Krople potu spływały mu po twarzy. Z trudem chwytał powietrze. - Co? co pani ma na myśli? - Nic ponad to, co powiedziałam - odparła Inga spokojnie. - Próbowałam pastora przekonać, że nie każdy człowiek jest w stanie...

- Co? co pani ma na myśli?
- Nic ponad to, co powiedziałam - odparła Inga spokojnie. - Próbowałam pastora przekonać, że nie każdy człowiek jest w stanie powstrzymać się od grzechu. I właśnie pastor lepiej niż większość ludzi powinien o tym wiedzieć?;br: - Co pani insynuuje? - wykrztusił pastor przerażony.;br: Wyglądał tak, jakby mu wymierzyła siarczysty policzek. Ten wysoki, kościsty mężczyzna skulił się i opuścił ramiona. Wzrok miał dziki ze strachu przed tym, co Inga odkryła?

"Pakt milczenia" to czwarty tom sagi "Cienie z przeszłości".
Wspaniała historia ciągnie się zawile na wielu frontach i coraz bardziej wciąga czytelnika.
Bohaterowie w tej części niezmiennie dostarczają tak pozytywnych, jak i skrajnie negatywnych emocji, stają przed trudnymi zadaniami, pokonują przeszkody codzienności i, żyjąc w nakazanym przez starsze pokolenie układzie, tęsknią za przyszłością, do której ciągną ich rozdygotane od prawdziwych emocji serca.
Niesprawiedliwość ściska za gardło, współczucie towarzyszy każdej złej chwili, jaką przeżywa Inga i... aż trudno uwierzyć, że tak wiele można znieść.
Gorzkiego smaku fabule dodają masakryczne tajemnice rodzinne (nieodgadnięte przez ogół), które ranią niemiłosiernie tych, których dotykają i stają się przyczyną cierpień wielu ludzi.
Przepięknie skrojona historia... wić przeszłości, która rozpuszcza się w wielu kierunkach, podawana jest coraz subtelniej, co mnie cieszy.
Niestety, nie mogę dać książce najwyższej noty, gdyż poraziła...

Morgana | 2014-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Czekam na dalszy rozwój wypadków, bo jak dotąd ciężko mnie oderwać odksiążki.

Regalia | 2015-12-06
Przeczytana: 30 grudnia 2015