Korzenie

Tłumaczenie: Ewa Partyga
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Cienie z Przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elipsa
Rotter
978-83-60446-83-6
saga, tajemnice, nieszczęście
dzosefinn

Zostali sami. Martin i Inga. Kwiaty dla pięknej dziewicy roześmiał się Martin i wyjął zza pleców bukiecik kwiatów. A więc po to poszedłeś! wykrzyknęła Inga z entuzjazmem. Zbierałeś kwiatki dla mnie! Dziękuję dodała ze wzruszeniem i wdzięcznością. Wciągnęła świeży zapach różowej wierzbówki, białych margerytek i niebieskich dzwoneczków. Martin zapytał wprost: Nadal jesteś dziewicą Inga poczuła...

Zostali sami. Martin i Inga.
Martin zapytał wprost:
Nadal jesteś dziewicą
Inga poczuła bolesne ukłucie.
Och, Martin! - zawołała i zarumieniła się z zakłopotania. Nie wolno ci pytać o takie rzeczy!
Przeszył ją spojrzeniem swoich niebieskich oczu. Pochyliła głowę, ale on od razu ujął jej twarz w obie dłonie i uniósł ją ku sobie.
A więc Niels nie uczynił cię kobietą?
Próbowała się wyrwać z jego rąk, ale trzymał ją mocno.
Nie zmuszaj mnie do odpowiedzi.

"Korzenie" to drugi tom sagi zatytułowanej "Cienie z przeszłości".
Poznajemy w nim dalsze losy Ingi, jej ojca, Martina, dwóch pasierbic oraz sąsiadów. Wiele wątków powoli uchyla się przed czytelnikiem, podawane informacje dawkowane są subtelnie, a budowane napięcie i atmosfera grozy, są podawane w dużo przystępniejszej formie... już nie tak nieudolnie, jak miało to miejsce w pierwszym tomie.
Z tej części sagi dowiadujemy się jak bardzo ludzki duch może być upodlony, jak kobieta młodziutka i niewinna jak lilia, może zostać zapluta, zniszczona i pozbawiona elementarnego poczucia godności... najgorsze, że katem za jej życia okazał się jej własny ojciec!
Inga, krocząc przez swe dorosłe życie, napotyka przeszkody - przejeżdża przez jej duszę pociąg zezwierzęcenia swego lubieżnego męża, dopada ją galop nienawiści pasierbicy i otula (aczkolwiek jednocześnie depcze) ciepłe uczucie ze strony Martina.
Młodzieńcza krew buzuje, zazdrość osiąga wyżyny, a strach, przerażenie i ogromne poczucie...

Morgana | 2014-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Historia trochę się rozkręca, Czyta się nawet przyjemnie.

raszul | 2011-05-11

bardzo ciekawa