Mieć piękny umysł

Okładka książki Mieć piękny umysł
Edward de Bono Wydawnictwo: StudioEMKA nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
How To Have A Beautiful Mind
Olga Wojtaszczyk
kreatywność wyobraźnia myślenie

więcej Więcej

5/10

Książkę kupiłam ze względu na autora. Edward de bono jest ekspertem i prekursorem kreatywności.

Było mi blisko do formy książki- jest napisana ciekawym, przejrzystym językiem. Zawiera dużo ciekawostek, przykładów z życia.

Natomiast mam sceptyczne podejście do jej treści tzn. Jak się zgadzać, jak się nie zgadzać, jak być interesującym. Trochę przypomina mi to...

Autor uczył myślenia laureatów Nagrody Nobla oraz dzieci z zespołem Downa.
Wniosek: metoda musi być zarówno prosta, jak i skuteczna.

Zaciekawiła mnie już sama myśl "nauki myślenia"... Po spisie treści spodziewałam się książki ze składnikami i przepisem na umiejętność myślenia. Dostałam pakiet rozwijający kreatywność, wyobraźnię i empatię.
Edward de Bono podsuwa narzędzia...

Fascynują mnie książki o rozwoju osobistym. Ta jest niezwykła z wielu powodów. Przede wszystkim traktuje o kreatywności, i to w szczególny sposób. Mieć piękny umysł, ale nie na swój użytek, tylko na użytek innych. Żeby inni podziwiali nasz intelekt. Tylko czy tego można się wyuczyć? Jak najbardziej, pod dwoma warunkami: zapomnisz o fałszywej skromności i zmienisz...

• Psychologia
  • E-book
  • Biznes
  • (3) Koniecznie przeczytam!
  • TBR Pile
  • Psychologia, psychiatria, filozofia

Dodaj cytat z książki Mieć piękny umysł