Jak powstała bomba atomowa

83-7255-131-6
broń jądrowa, historia
historia
Adam

Jak powstała bomba atomowa to epos godny Miltona. Ta historia nigdy nie została przedstawiona z równą elegancja i smakiem, tak szczegółowo i tak po prostu - językiem, który, wspaniale przybliża wielkie odkrycia naukowe i ich efekty. Wielkie postacie naszego wieku - naukowcy, wojskowi i politycy - nabierają życia, gdy konfrontuje się je z brzemiennymi w skutki i straszliwymi decyzjami. Ta...

Wielkie postacie naszego wieku - naukowcy, wojskowi i politycy - nabierają życia, gdy konfrontuje się je z brzemiennymi w skutki i straszliwymi decyzjami. Ta książka, traktując o najpoważniejszych problemach XX wieku, pomaga zrozumieć możliwości i pułapki przyszłego stulecia.

Adam | 2010-10-05

Świetna książka pokazująca bardziej ludzki, niż naukowy aspekt wynalezienia bomby atomowej. Portretuje wszystkich, którzy do jej wynalezienia się przyczynili i odkrywa przed nami ich nadzieje, obawy i naukową pasję.

metaxy | 2013-01-12
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Znacznie bardziej koncentruje się na aspektach związanych z twórcami bomby niż z technicznymi rozwiązaniami. Momentami przydługie opisy stanów emocjonalnych naukowców etc.

Sasha | 2016-01-21
Przeczytana: 13 października 2012