Z dala od wrzosowisk

Wydawnictwo: Da Capo
Dearly beloved
83-7157-441-X
Xsenia

Trudno jest kobiecie udawać kurtyzanę, jesli całe jej doświadczenie w sprawach damsko-męskich sprowadza się do jednego krótkiego epizodu związanego z wymuszonym małżeństwem. Diana Lindsay jednak tak bardzo chce ukarać męża za grzechy przeszłości, że jest zdecydowana pokonać tę przeszkodę. Czy niespodziewana namiętność złamie jej postanowienie, stwarzając w ten sposób szansę na miłość?

ewa | 2017-04-21

W tej książce występuje nagromadzenie motywów:wymuszone małżeństwo,separacja,samotne rodzicielstwo,koszmarni rodzice,trauma,małżeński gwałt ,ciężka choroba ,udawanie kurtyzany,próba gwałtu,źli i dobrzy bohaterowie,szpiegostwo i parę innych jeszcze też...Jakby autorka nie miała konkretnego pomysłu,tylko wrzuciła do jednego wora wszystko,co wydało jej się w miarę interesujące i patrzyła co jej z tego wyjdzie.
Bohaterowie są w zasadzie czarno-biali.Rzadko można spotkać tu odcienie szarości.
Zły hrabia Veseul-Francuz,szpiegujący w Anglii na rzecz Napoleona to jednocześnie obleśny sadysta,który spełnia się krzywdząc innych.Gwałt,znęcanie się nad bezbronnymi,zniszczenie kogoś-to dla niego najlepsza droga do osiągnięcia satysfakcji,nie tylko seksualnej.
Gerwazy-przynajmniej on nie do końca był czarno-biały.Owszem,skrzywdził swoją żonę,był nieufny wobec kobiet,nie potrafił przyznać innym racji,w każdym widział zło,ale nie jest do końca zły.Autorka próbuje go ratować traumą z...

Pati | 2017-03-14
Przeczytana: 14 marca 2017