Zrękowiny Księżniczki

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-03-02743-5
Specynka

Siedem opowieści przygodowo-historycznych dla dzieci i młodzieży, napisanych przez Lisowską-Niepokólczycką, wprowadza młodego czytelnika w świat przeszłości państwa polskiego, wykorzystując podania, legendy i wiadomości o czasach dawnych. Historia okrutnego króla Popiela, dzieje giermka rycerza Zawiszy, losy Świętosławy, polskiej księżniczki, a potem szwedzkiej królowej czy najazd Tatarów - a wszystko podane archaizującym, lecz nieprzesadnie trudnym stylem. Plus przyjemne oku, ładne ilustracje, wykonane z dbałością o szczegóły.

Matys | 2016-08-06
aspis84 | 2015-02-06