Przygoda na Rodos

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-03288-5
Smok Wawelski, Gąbka, Rodos
A--

Dopełnienie trylogii przygód Baltazara Gąbki, Smoka Wawelskiego i Szpiega Don Pedro.
Całość opatrzona wspaniałymi, kolorowymi rysunkami Alfreda Ledwiga.

Smokonia jest niczym zaginiona Atlantyda, wiemy o niej tylko to, że na pewno istnieje, ale gdzie, to już trudniejsza sprawa, choć informacje o niej są o wiele bardziej pewne, co pozwala sadzić, że jeśli naukowcy z całego świata zjednoczą się w rozwiązaniu zagadki jej położenia, to zbierając do kupy wszystkie szczątkowe informacje pochodzące z wielu źródeł, na pewno doprowadza do jej odkrycia. W poszukiwaniach miejsca swego pochodzenia tym razem nie może wziąć udziału jej ciągle żyjący przedstawiciel, czyli Smok Wawelski, ale nie wynika to z faktu, żeby nie chciał czy nie byłby zainteresowany korzeniami swego rodu, tylko od momentu jak gród Kraka odwiedzili przedstawiciele cywilizacji pozaziemskiej wszelki słuch o Smoku, jego przyjacielu profesorze Gąbce oraz mistrzu patelni Bartolinim Bartolomeo i doktorze Koyocie, zaginął. Jak podejrzewają oficjalne czynniki państwowe, zostali oni prawdopodobnie uprowadzeni, lub, czego też nie można wykluczyć, wietrząc ze spotkania z UFO...

Symphonica | 2012-06-11

Ta książka bardzo mnie nudziła...

Frider | 2016-07-20
Przeczytana: 22 lipca 2016