Tańcowała żyrafa z szakalem. Cztery kroki empatycznej komunikacji

Tłumaczenie: Ewa Noemi Orłowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Porozumienie bez przemocy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czarna Owca
Wenn die Giraffe mit dem Wolf tanzt
978-83-7554-180-9
związek, komunikacja, mediacja
Ela

Wyobraź sobie, że jesteś wściekła na swojego partnera i potrafisz tak to powiedzieć, że on cię rozumie i nie odbiera twoich słów jako ataku. Albo wyobraź sobie, że twoja partnerka robi ci wyrzuty, a ty, zamiast czuć się urażony, rozumiesz jej potrzeby. Ta napisana prostym językiem książka zapozna cię z podstawowymi krokami efektywnej komunikacji, dzięki której zyskają wszyscy. Wspomniana komunikacja odwołuje się do empatii i zrozumienia, a nie do rywalizacji i rozstrzygania o tym, kto ma rację.

źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2010

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

Kamila | 2014-12-19
Przeczytana: 2014 rok

Książkę tą poleciła nam pani psycholog na naukach przedmałżeńskich. Cała jej prezentacja opierała się właśnie na zależności pomiędzy językiem żyrafy - dobrej, czułej i empatycznej, a językiem szakala- napastliwy i bezwzględny typ.

Przeczytałam, przyjęłam do wiadomości wszystkie informacje, ale nie poszło to dalej. Być może dlatego, że tak jak piszą inne osoby temat jest bardzo ogólnie opisany i trzeba swoją wiedzę jeszcze czymś uzupełnić.

Niemniej jednak warto przyjrzeć się różnicą między dwoma sposobami komunikacji w związku i nie tylko.

Maggorlo | 2011-08-22
Na półkach: Nauka, 2011, Przeczytane

Poradnik o komunikacji bez przemocy dla opornych. Kilka złotych rad, całkiem trafnych, jednak nie podpartych głębszą analizą. Temat "liźnięty", wiele wątków jedynie zasygnalizowanych. Zainteresowanym dobrą komunikacją polecam pozycje autorstwa Thomasa Gordona lub Marshalla Rosenberga.

Patrycja Trzcionkowska | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Książka ujawnia podstawowe kroki dojścia do porozumienia. Przedstawia konflikty i problemy towarzyszące w życiu codziennym oraz ich rozwiązanie. Autor zwraca uwagę na potrzeby i zrozumienie drugiego człowieka. Pokazuje jak ważne podczas rozmowy jest spokój, cierpliwość i wyrozumiałość.

BiG_m | 2014-11-06
Przeczytana: 22 października 2012

Fantastyczny komentarz - uzupełnienie książki Marshalla Rosenberga, łatwiej zrozumieć o co biega w tym PbP. Polecam.

letka82 | 2013-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Temat liźnięty. Nic nowego nie wniosła

Ofelia | 2016-06-19
Debrah | 2015-07-30