Cat Shit One vol.1

Tłumaczenie: Paweł Olejniczak
Cykl: Cat Shit One (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Cat Shit One
manga, komiks, japoński, wojna, wietnam
komiksy
Deimon

Cat Shit One - manga Motofumiego Kobayashiego. Przedstawia losy oddziału "Cat Shit One" z szeregów SOG walczących w Wietnamie.
Manga pokazuje przygody oddziału i wojnę w Wietnamie, w której poszczególne strony konfliktu przedstawione są jako zwierzęta.

źródło opisu: Waneko, 2006

źródło okładki: http://waneko.pl

Wujek_Grzyb | 2014-02-21
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Od Innych

Inne moje teksty znajdziecie również na moim blogu:

O wojnie w Wietnamie jest wiele artykułów, filmów i książek. Jeśli filmy, to przeważnie są one o tym jak dobrzy i dzielni Amerykanie starają się wyzwolić Wietnam spod okupacji ZSRR. Bardzo dużo książek można znaleźć o samej historii wojny, jej przebiegu i skutkach. Ogromne było moje zdziwienie jak dowiedziałem się o pozycji którą chce dziś przybliżyć. Wszystko za sprawą Gosi, która jako stary „mangomaniak” próbuje zarazić mnie tym gatunkiem.

Nigdy bym się nie spodziewał, że tak poważny temat może być przedstawiony w tak lekki i przystępny sposób. Nie sądziłem, że o tak wielkiej tragedii, jaką jest wojna, da się zrobić komiks i co najważniejsze bardzo dobry. Bo taki właśnie jest „Cat Shit One”.

Autorem tej pozycji jest mało znany mi Motofumi Kobayashi. Jest on japońskim autorem mangi, spod jego ręki ukazało się wiele komiksów o tematyce...

Deimon | 2010-10-22
Na półkach: Przeczytane, Manga, Posiadam
Przeczytana: 22 października 2010

Połączenie królików i wojny w Wietnamie strasznie mnie rozbawiło. Chociaż jeżeli pominąć ukazanie ludzi jako zwierząt to manga jest bardzo poważna. Same bitwy przedstawione bardzo realistyczne, a historia bardzo dobra. Cieszę się, że powstaje na podstawie tej mangi anime. Możliwe, że stanie się hitem.

Oskar_Antoni | 2016-05-28
Na półkach: Manga, Posiadam, Przeczytane