Battle Royale 8

Cykl: Battle Royale (tom 8)
Wydawnictwo: Waneko
Battle Royale
komiksy
Oshiroi

Od momentu rozpoczęcia morderczych rozgrywek w programie, do którego wybrano 42 uczniów z klasy 3B liceum Shiroiwa, minął zaledwie jeden dzień, a już ponad połowa uczestników straciła życie. Większość z nich padła ofiarą kolegów z klasy, gotowych na wszystko, aby przetrwać. Wśród szczególnie niebezpiecznych graczy znajduje się Mitsuko Souma, fascynująca piękność, wręcz błyszcząca na tle innych dziewcząt. Każdy, kto zginął z jej ręki, wcześniej uległ zwodniczemu urokowi dziewczyny. Dlaczego mordowanie przychodzi jej z taką łatwością? I czy znajdzie się ktoś, kto powstrzyma krwawy pochód Soumy?

źródło opisu: Waneko, 2013

źródło okładki: www.waneko.pl

Villiana | 2016-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

„Źli ludzie mają powód dla którego robią okropne rzeczy.”

Cóż… równo za połową serii nadszedł dla mnie kryzysowy moment, słabsza część, która nie przypadła mi do gustu. Czułam, że tak może się zdarzyć, wiadomo, że nie wszystko musi się podobać, zwłaszcza kiedy seria jest tak rozległa.

Praktycznie cały tom poświęcony został Mitsuko i jej walce o przetrwanie. Wiedząc jaką personą była na co dzień bohaterka, łatwo się domyślić, co może się dziać. Spodziewałam się wielu rzeczy, że będzie brutalnie, bezlitośnie, erotycznie, że cycki Mitsuko będą latały i skakały przed moimi oczami. Jest to jakiś jej sposób, żeby podejść męską część towarzystwa na wyspie, ale na ile jest w tym bezwzględna? I czy jest w stanie posunąć się do absolutnie wszystkiego w tej grze?

Cieszę się, że została ukazana przeszłość Mitsuko, wydarzenia, które ją uformowały i ‘stworzyły’ z niej osobę, jaką jest teraz. Brutalna przeszłość odbija się w jej zachowaniu i pojmowaniu świata, co raczej nie wpływa na...