Z antycznego świata

83-7180-956-5
Jan Parandowski, antyk
Dudek

Inne wydania

Jan Parandowski, mistrz pióra i znawca antyku, napisał książkę z pozoru tylko prostą, przeznaczoną dla młodego czytelnika. Historia, archeologia, dzieje literatury i filozofii to dziedziny, po których autor porusza się z wielką swobodą, a znakomity styl sprawia, że starożytność ożywa serią sugestywnych obrazów, dzięki czemu nawet takie tematy, jak demokracja ateńska czy ustrój republiki rzymskiej, wydają się równie barwne, jak rozważania o sztuce greckiej i poezji. Ta niewielka książeczka stanowi lepsze wprowadzenie do kultury antycznej niż niejeden opasły tom.

Spooky | 2012-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Króciutka książeczka, w której Parandowski zabiera nas w podróż last minute po świecie antycznym. Zawarte informacje zaledwie dotykają wybranych problemów, niemniej wszystko opisane jest tak pięknie, plastycznie, że czytelnik ma ochotę pogłębić swoją wiedzę o świecie starożytnym dalszymi lekturami.
Pozycja zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą się przekonać do magii dawnego świata.

Jarek | 2016-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2016

Lekka, treściwa i przyjemna.
Zahacza o fundamenty historii starożytnej.

Anna | 2016-11-26
Na półkach: Antyk G, Posiadam, Przeczytane