Po pierwsze złam wszelkie zasady

Wydawnictwo: MT Biznes
biznes, finanse

Książka prezentuje wyniki zakrojonych na olbrzymią skalę badań wykonanych przez Instytut Gallupa w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat. Wśród książek na temat zarządzania zajmuje pozycję wyjątkową. W krótkim czasie zdobyła uznanie w środowisku akademickim i wysoką pozycję na wszystkich najważniejszych listach bestsellerów. Książka dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoją organizację.

treepee | 2018-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2018

Nie rozczarowała mnie ta książka. Obszerna wiedza na temat zarządzania zasobami ludzkimi. Może czasami przykłady opisywane nie do końca mają odzwierciedlenie w realiach polskich, ale warta przeczytania.

Alina | 2018-02-23
Przeczytana: 18 lutego 2018

Spodziewałam się czegoś więcej po tej książce. Niestety po jej przeczytaniu nie czuję się dużo mądrzejsza.
Może po głębszym przemyśleniu pod prysznicem będzie coś lepiej ;)

Tylko jedno z tej książki wydało mi się warte zapamiętania/ zapisania. 12 pytań do oceny miejsca pracy. Coś w tym jest zwałasza w pierwszych 7, które poniżej przytoczę
"
1. Czy wiem, czego oczekują ode mnie w pracy?
2. Czy mam do dyspozycji materiały i szprzęt niezbędny do prawidłowego wykonywania pracy?
3. Czy codziennie mam w pracy możliwość wykonywania tego, co potrafię najlepiej?
4. Czy w ciągu ostatnich siedmiu dni poczułem się choć raz doceniony lub czy byłem pochwalony za swoją pracę?
5. Czy szefowi lub komuś innemu w pracy na mnie zależy, czy ktoś zauważa mnie jako osobę?
6. Czy ktokolwiek w pracy zachęca mnie do tego, abym się dalej rozwijał?
7. Czy w pracy liczy się moje zdanie?
..."

jarekcichosz | 2017-02-25
Przeczytana: 18 lutego 2017

Oparta na ogromnych badaniach instytutu Gallupa. Nie teoria jednego "guru", lecz ukazany powód sukcesu wybitnych firm i menadżerów. Nowe spojrzenie na rozwój pracowników i firm. Talent ponad równanie do kompetencji. Dla mnie przełomowa. Żal tylko, że tak niewielu menadzęrów w Polsce postępuje wobec tych zasad. Musimy szerzyć jej zawartość inaczej zostaniemy w tyle za tymi co już działają według tych regół.

barczakmichal | 2018-08-20
Przeczytana: 2017 rok

Dobra książka pokazująca, że świat "awansów" jest źle skonstruowany

Marcinkon | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Burząca konwencję. Wnioski płynące z badań prowadzonych przez instytut Gallupa są ciekawe i gotowe do wdrożenia, sprawdzenia w realnym świecie. Inspirująca książka, dająca inne spojrzenie na co by nie było klasyczną teorię zarządzania ludźmi. Polecam !

galileo87 | 2016-11-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015