Them
literatura amerykańska
fossa

J. C. Oates za powiesc "ONI" otrzymala w 1970 nagrode National Book Award.

Henry Rackham | 2014-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2014

„Oni” – są wszędzie, jedni dbający o siebie, starający się nie pokazać innym swojego prawdziwego oblicza, są też tacy którzy krzyczą i demonstrują swój świat, ale są też tacy którzy obserwują lepiej sytuowanych, z jakimś nienawistnym spojrzeniem mówiącym o tym, że ich sytuacja jest winą bogaczy.
( co może być prawdą przy liberalnym spojrzeniu na współczesny świat )
Powieść Oates jest właśnie o ludziach biednych, próbujących wyrwać się z kołowrotka życia, niczym szczury szukające drogi wyjścia z labiryntu. Każda ich próba przypomina piekło, gdzie szatan lub współmieszkańcy nie dopuszczają towarzysza niedoli do opuszczenia gorącego kotła. I nawet jeśli komuś uda się wydostać, czy to będzie na pewno zwycięstwo?
Historia amerykańskiej autorki jest opowieścią prawdziwą, przejmującą i budzącą emocje. Pragniemy by bohaterom podczas życiowej udręki udało się opuścić krąg własnego urodzenia.
Jedyne zastrzeżenie jakiem mam do powieści to ostatnie sto stron, które jest rozwlekłe,...

Zuela | 2014-03-21

Bardzo ciężka książka.Wg autorki historia z życia wzieta.Losy rodziny w latach 50 i 60 tych w Stanach.Samo życie,problemy,przemyślenia,szarpanie się z dniem codziednnym.Trzeba mieć nastrój na tego typu literaturę

Mary | 2011-08-09
Przeczytana: lipiec 2011

Książka mnie odrobinę rozczarowała. Uwielbiam powieści J.C.Oates, za ten specyficzny nastrój, budowanie atmosfery i napięcia oraz wielowarstwowość. Ta książka okazała się jakaś taka nijaka i bezpłciowa. Jest to pierwsza książka, jaka została wydana przez autorkę.

fossa | 2012-02-27
Przeczytana: 04 sierpnia 2015
Barbasia | 2014-08-29
ach | 2014-08-15
Kamil_Wójcik | 2014-07-27
„Ofiara” – nieposkromiona satyra na stosunki rasowe

28 września będzie mieć premierę kolejna książka napisana przez Joyce Carol Oates, amerykańską pisarkę, eseistkę i poetkę. Tak jak w poprzednich powieściach, w „Ofierze” porusza temat przemocy i kondycji kobiet w społeczeństwie.