Złota dziewczyna

Tłumaczenie: Juliusz Garztecki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota dziewczyna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prima
Alistair MacLean's Golden girl
83-85855-44-0
piotrex

Z okładki: Niedokończona książka najpopularniejszego, zmarłego w 1987 roku autora powieści przygodowych – Alistaira MacLeana. Na zlecenie spadkobierców ostateczny kształt nadał jej Simon Gandolfi, zachowując niepowtarzalny styl i sposób narracji sławnego pisarza, znany milionom jego czytelników. Trent, agent wywiadu brytyjskiego, przybywa swoim luksusowym katamaranem "Złota Dziewczyna" do...

Z okładki:

Trent, agent wywiadu brytyjskiego, przybywa swoim luksusowym katamaranem "Złota Dziewczyna" do Republiki Belpan – niewielkiego państewka położonego w Ameryce Środkowej, w samym sercu Karaibów. W Belpan dzieją się dziwne rzeczy: rozbijają się samoloty z ładunkami kokainy, giną ludzie, podstawione osoby przejmują miejscową prasę. Czyżby Belpan miało stać się głównym centrum przerzutowym narkotyków do Stanów Zjednoczonych?

Pewnej nocy Trent zostaje porwany wraz ze swoim jachtem przez grupę zawodowych zabójców, którzy planują zamach stanu. Do Belpan zbliża się tymczasem huragan...

Czy Trentowi uda się pokonać połączone siły kolumbijskiego kartelu narkotykowego, nikaraguańskich Contras, skorumpowanych funkcjonariuszy CIA, brytyjskiego wywiadu i Agencji do Walki z Narkotykami? Czy zdoła ocalić Belpan i jego prezydenta? Za sojusznika ma jedynie piękną wnuczkę prezydenta – Marianę...

Boris | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Kiepska książka. Nie polecam. Z pewnością jest dużo ciekawszych tytułów. Przeczytałem książkę całą, choć kilka razy miałem ochotę przerwać jej czytanie.

Krzych_b | 2015-09-14
Przeczytana: wrzesień 2015

Dobre pomysły, znajomość realiów, dobre, jak na naśladowcę pisarza.
Mnie wciągnęła fabuła, zwroty akcji trzymają w napięciu.

Arek Mazur | 2017-10-30
Na półkach: Przeczytane, Ebooki