obozy zagłady, Ravensbruck
Joasia

— Achtung!
Musiałyśmy znieruchomieć, stanąć wyprężone na baczność, choć wydawało mi się to niemożliwością. Apel dłużył się straszliwie. Zastanawiałam się, ile czasu nieruchomego stania na mrozie może wytrzymać osłonięty zaledwie łachmanami, nieprzytomny jod gorączki człowiek. I liczyłam godziny i minuty... Co będzie, gdy Lena załamie się i upadnie?

źródło opisu: fragment książki

Gofka | 2011-10-25
Przeczytana: 25 października 2011

Dlaczego taka wysoka ocena? Nie miałam jeszcze okazji przeczytać relacji z obozu koncentracyjnego opisanej przez kobietę, a w tym wypadku raczej jeszcze dziecka, młodej dziewczyny. Bowiem bohaterka naszej książki ma dopiero 17 lat. Niezwykła odwaga i honor, niesamowite szczęście, gdyż udało się jej ujść z życiem, mimo że od tej śmierci w Ravensbrucku dzieliły ją milimetry.
Mnie niezwykle wzruszyła, nie mogłam się od niej oderwać. Po przeczytaniu trudno mi było powrócić do rzeczywistości, która była tak odmienna od tego, w jakim świecie żyła ta 17letnia więźniarka.

Gradzik93 | 2012-08-19

Niestety, ksiązka z mojej biblioteki była zniszczona i od momentu wyprawy do obozu kartki są wydarte :/

Sylwia | 2017-04-21
naniby | 2014-07-24