Byłam sekretarką Adolfa Hitlera

Tłumaczenie: Magdalena Podwysocka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Brunatna seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Er war mein Chef: aus dem Nachlaß der Sekretärin von Adolf Hitler
83-11-08974-4
wspomnienia, hitler, historia
mamalgosia

Książka przybliża dwunastoletni okres rządów Adolfa Hitlera, przedstawiony z punktu widzenia jego wieloletniej sekretarki. Ukazanych jest w niej wiele faktów i spraw mało dotychczas znanych lub w ogóle nie znanych w Polsce.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

deadboy | 2011-08-01
Przeczytana: 18 listopada 2011

Książka ogólnie ok jeśli od początku odrzucimy czytanie licznych przypisów. Z początku bardzo ciężko było mi prawie co zdanie sięgać do tyłu książki i czytać przypisy - w końcu sobie je podarowałem (w większości to nudne biografie osób z otoczenia Hitlera - wszystkie podobne do siebie) i czytanie poszło mi o wiele sprawniej. Książka bardzo ciekawa jeśli kogoś nie interesują suche fakty i statystki wojskowe, a ciekawi go życie, zwyczaje i to jakim człowiekiem był Hitler. To co mnie bardzo irytowało to że pani Christa Schroeder rościła sobie pretensje do bycia wyrocznią w sprawach Hitlera, czego dowodzą załączniki na końcu książki w których to po kolei krytykuje wszystkie inne publikacje napisane przez innych współpracowników Hitlera, czasem wykazując się wielką małostkowością. Sama oczywiście popełnia kilka błędów które uświadamia nam wydawca tego tytułu. Odniosłem także wrażanie, że Christa Schroeder próbuje się wybielać i stawia się na pozycji jedynej sprawiedliwej, a wszyscy...

Rafał | 2013-01-20

W skali 1 do 6 : 4