Kung Fu - Wu Shu. Chińska sztuka walki.

Wydawnictwo: Glob
Sztuki walki
sport
Adam

Książka pomyślana jako informator mający za zadanie rozproszyć nieporozumienia legendy narosłe wokół tematu, a także wyjaśnić rolę stosowanych w Chinach metod treningowych, przyjmowanych w Polsce kontrowersyjnie na skutek słabej znajomości tematu.

chrispu | 2014-03-22

Książka dla miłośników chińskich sztuk walki. Napisana w czasie gdy kraj "opanowała" moda na kung-fu po projekcji filmu "Wejście smoka" - stąd jej kiepska szata graficzna, wylatujące kartki i czarno-białe fotografie. Ale merytorycznie jest bez zarzutu. Można się niej sporo dowiedzieć lub usystematyzować to co już się wie. Książka przedstawia ogólną historię i genezę powstania "sztuk walki", opisuje pokrótce najważniejsze style, rodzaje używanych broni oraz rodzaje ćwiczeń relaksacyjnych (uzupełnionych o schematyczne rysunki). Nie jest to jednak beletrystyka "do poduszki", raczej coś w rodzaju porządnego tematycznego przewodnika.

książek: 2044

Świetna książka o chińskich sztukach walki, niestety nie aktualna jest już nowe wydanie w czerwonej okladce...

Anna Czak | 2016-09-28

To moje życie...