C-Mass. Trening Kalisteniczny Na Masę-Jak Zmaksymalizować Przyrost Mięśni, Korzystając Z Treningu Z Masą Ciała

Tłumaczenie: Dariusz Rossowski
Wydawnictwo: Aha!
C-Mass. Calisthenics Mass: How To Maximize Muscle Growth Using Bodyweight-Only Training
kalistenika, trening, sport, siła
sport
Berserker

Autor bestsellerowych podręczników dla amatorów ćwiczeń siłowych Skazany na trening: Zaprawa więzienna (cz. 1 i cz. 2) rozwija i uszczegóławia filozofię treningu z masą ciała. Koncentrując się na głównym celu, jakim jest budowa masy mięśniowej, omawia optymalną strukturę sesji, zasady doboru intensywności i długości serii, kwestię odpoczynku i regeneracji oraz wiele innych spraw. Podaje...

Koncentrując się na głównym celu, jakim jest budowa masy mięśniowej, omawia optymalną strukturę sesji, zasady doboru intensywności i długości serii, kwestię odpoczynku i regeneracji oraz wiele innych spraw. Podaje propozycje i instrukcje skutecznych ćwiczeń na wszystkie grupy mięśni oraz przedstawia osiem programów treningowych o różnym stopniu złożoności. Jak zwykle nie stroni od kontrowersyjnie brzmiących porad, za którymi stoi jednak jego wieloletnie doświadczenie treningu w bardzo nietypowych warunkach.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoaha.pl/pl/ksiazka/c-mass

źródło okładki: http://www.wydawnictwoaha.pl/pl/uploads/books/6043...»

| 2015-06-20
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Stary trener (jak sam się określa) dobrze gada! Wade po raz kolejny w zajmujący sposób opisuje jak zrobić z siebie „bestię”. Przedstawia dwie formy treningu, które różnią się od siebie diametralnie – na przyrost masy mięśniowej oraz czystą siłę. Jedno idealnie współgra z drugim, dlatego warto je łączyć, jednak dzięki tej książce, jeśli tego potrzebujemy, możemy bardziej się skupić na wybranej przez nas ścieżce treningowej i odnosić w niej większe profity.
Bierzcie to wszyscy i rośnijcie!

| 2015-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2015

"C-Mass" w połączeniu z poprzednimi książkami Wade'a niszczy i obala wszelkie mity na temat ćwiczeń, które krążą po świecie oraz otwiera oczy na wiele spraw dotyczących treningu,odżywiania się i nie tylko. Przeczytanie tej książki zajęło mi około 4 godziny z przerwami - tak bardzo wciąga! Wiedza Wade'a na temat treningu kalistenicznego oraz wszelkich zagadnień pochodnych jest doprawdy imponująca,a chłonie się ją niczym gąbka. Jeśli ćwiczysz, musisz przeczytać tę książkę!

To niesamowite jak bardzo taka książka potrafi zmotywować do działania!

| 2015-04-17

Tym razem Paul Wade daje nam wskazówki pomocne przy budowaniu masy mięśniowej. Ciekawa książka. Stara szkoła na szczęście jeszcze nie wymarła.

Dominik | 2015-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Kolejna książka tajemniczego Paula Wade'a, długoletniego więźnia i człowieka zafascynowanego dawnymi metodami ćwiczeń siłowych przy wykorzystaniu wyłącznie masy własnego ciała. Są wątpliwości czy autor ten rzeczywiście istnieje, czy też jest to tylko pseudonim na potrzeby publikacji i stylizacji na otoczkę więzienną. Widziałem nawet spekulacje, że rzeczywistym autorem jest były trener Specnazu Pavel Tsatsouline, jednak to nieważne bo liczy się treść, a ta jest ciekawa. Autor w bardzo przystępny sposób przedstawia różnice pomiędzy treningiem "na masę" i "na siłę", a także czym się kierować układając dany plan treningowy. Ponadto możemy tu znaleźć trochę wskazówek odnośnie zmian w trybie życia które wspomogą trening, lub też przestaną go sabotować. Język stylizowany na byłego więźnia, prostego twardego faceta, jest rewelacyjny i czytało mi się tę pozycję lżej i przyjemniej niż niektóre kryminały. Ze względu na stosunkowo niewielką objętość jest tu wiele odniesień do poprzednich...

Rafał R | 2015-02-20
Przeczytana: 11 lutego 2015

Pozycja bardzo fajna, którą każdy młody adept nie znający różnicy między treningiem na siłę i na masę nie powinien przeoczyć. Niezależnie od tego czy jest kontrowersyjna czy nie przeczytać warto. Lepiej mieć zawsze swoją opinię niż cudzą, a w "świątyni chromu i złomu" o tym co w książce jest nie mówią.

Jedna z książek, którą cieszę się, że mam na stałe na półce.

Piotr | 2015-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2015

Trochę powtórzeń odnośnie "Skazany na trening", ale nadal warta uwagi. Proste zasady, proste systemy nieizolowanych ćwiczeń. Eliminują wszelkie bóle stawów wyniesione z treningu kulturystyki na siłowni w izolowanych pozach :) W moim przypadku kalistenika okazała się lekarstwem na zdrowie i modelową sylwetkę realnie zbudowaną na przyroście masy mięśniowej i wzmocnieniu stawów. 2 miesiące po naderwaniu więzadła przebiegłem dwa półmaratony :) Polecam jako zdrowszą i tańszą alternatywę siłowni. Zdrowszą przede wszystkim ze względu na naturalność ruchów. Po trzech latach w kuźni żelastwa uznaję pozytywną zamianę...

Bartek B | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Nie znam się, więc nie wiem, na ile zawarty w książce materiał jest merytorycznie wartościowy, ale wiem jedno: Czyta się ją rewelacyjnie! Mocno motywuje i zaskakuje ciekawostkami. Autor (fikcyjny czy nie) jest bardzo ciekawym facetem zafascynowanym oldschool'owymi kulturystami.