Urwane Ścieżki. Przybyszewski-Freud-Lacan

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Horyzonty nowoczesności: teoria-literatura-kultura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
83-7052-681-0
Maja

"Książka jest próbą wykazania jak dalece psychoanaliza pozostaje po dziś dzień nurtem żywym i rozwijającym się, inspirując równocześnie w szerokim zakresie myśl humanistyczną. W odróżnieniu od dotychczasowych publikacji autora poświęconych zasadniczo twórczości ojca nurtu - Sigmunta Freuda, książka ma kilku "bohaterów". Są nimi: Stanisław Przybyszewski, Jacques Lacan, Bolesław Leśmian oraz Slavoj Zizek."

Kasia | 2014-12-28
| 2014-11-10