Szkice z filozofii literatury

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Akademia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
83-7006-802-2
Kaja

Jak podsumował całość w Słowie wstępnym Władysław Stróżewski: „Udało się autorowi zawrzeć w owych szkicach to, co najbardziej w jego teorii dzieła istotne, i przedstawić w sposób przejrzysty i prosty”.

Natalia | 2015-02-02

Ingarden trochę namącił tutaj wielością dygresji i odwołań do nieznanych mi publikacji oraz filozoficznymi dumaniami, no, ale czego innego się spodziewać po "Filozofii literatury"? Generalnie, polecałabym raczej streszczenie tej książki, jeśli chodzi o naukę na studiach. Natomiast do poczytania dla własnego użytku może okazać się nieco trudna w odbiorze.
Mimo to jest to bardzo przydatne i ciekawe, Ingarden mimo wszystko pisze dokładnie, wyjaśniając różne szczegóły.

kelilah | 2016-08-27
jestemlisek | 2014-05-01
Doma | 2013-07-12
Ivi | 2012-06-13
Kurs Kreatywnego Pisania - lekcja 4

Udostępniamy kolejny, czwarty już rozdział Kreatywnego Kursu Pisania Miasta Literatury UNESCO zatytułowany Jak z papieru stworzyć postać z krwi i kości? Zobaczcie jak z bohaterami radzą sobie Marek Krajewski i Jacek Dehnel!