Krew to nie wszystko

Cykl: Pamięć krwi (tom 2)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
9788377852057
wampiry
joly_fh

Czy nadzieja na życie za dnia warta jest każdej ceny? Milena to dziennikarka w lokalnej gazecie, ale także niedawno przemieniona wampirzyca o niespotykanych dla tego gatunku zdolnościach – potrafi chodzić za dnia. Jej życie zaczyna się powoli układać: w redakcji robi wymarzoną karierę, w wampirzym mieście w podziemiach Szczecina poznaje swego Mistrza. Zyskuje popularność, o jakiej nigdy nie...

Czy nadzieja na życie za dnia warta jest każdej ceny?

Milena to dziennikarka w lokalnej gazecie, ale także niedawno przemieniona wampirzyca o niespotykanych dla tego gatunku zdolnościach – potrafi chodzić za dnia. Jej życie zaczyna się powoli układać: w redakcji robi wymarzoną karierę, w wampirzym mieście w podziemiach Szczecina poznaje swego Mistrza. Zyskuje popularność, o jakiej nigdy nie marzyła. W miłości również jest spełniona, bowiem ukochany Dorian nie odstępuje jej na krok. Jest jednak pewna niedokończona sprawa, która ją niepokoi – jej inicjacja.

Podczas uroczystości, na którą przybywa elita wampirzego światka, dochodzi do tragedii. Półżywa Milena staje się pionkiem w niebezpiecznej grze. Odkryte zostają głęboko skrywane tajemnice i ujawniają się siły, których boją się nawet najstarsi krwiopijcy. Czy krew wampirzycy chodzącej za dnia to dar czy przekleństwo?

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2013

źródło okładki: www.zysk.com.pl

Hinoto | 2013-11-22
Przeczytana: 10 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo udana kontynuacja "Pamięci krwi". Miałam szczęście, że przeczytałam tę część od razu po 1, więc historia ładnie zachowała ciągłość i mogłam szybko się dowiedzieć, co się stało z bohaterami.
Tym razem akcji jest więcej, odkryte zostają tajemnice i wiele wątków z "Pamięci krwi" zostają rozwiązane.
Milena już powoli oswoiła się z myślą, że jest wampirem, a także zaczyna rozważać nad swoją duszą. Odkrywa, że bycie wampirem nie zawsze oznacza egoistyczną przyjemność i okrucieństwo. Jak to bywa w życiu, nie może być długo pięknie i radośnie i bohaterkę zaczynają otaczać coraz większe kłopoty. Pojawiają się kolejne barwne postacie z wampirzego świata, które nie pozwalają się nudzić i na pewno nie pozostawią obojętnymi czytelników.
Polecam

Katarina | 2015-02-25
Przeczytana: luty 2015

"Krew to nie wszystko" jest drugą częścią przygód polskiej wampirzycy Mileny.
Jak dla mnie książka przeciętna. "Pamięć krwi" jest naprawdę dobrą książką,więc nie wiem co się stało autorce,że "Krew..." wyszła tak drętwo. Może ja mam takie wrażenie,bo pierwszy tom przeczytałam dobre 3 lata temu? A może autorka napisała,książkę na siłę? Teraz naprawdę odnoszę takie wrażenie.
Nie mogłam się wczuć w fabułę,męczyła mnie strasznie ta książka i nie pamiętałam niektórych faktów z poprzedniej części.
Myślę,że kiedyś przeczytam jeszcze raz obie części. Może wtedy ogarnę tę historię. :)

aleksnadra | 2013-11-11
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Wydawałoby się, że wampiry w literaturze świętujące ogólnoświatowe sukcesy w 2007 roku, przebrzmiały i umarły śmiercią naturalną. Nic bardziej mylnego. Nieumarli powracają do łask, a ich autorzy szykują historie o wiele mniej romantyczne, sentymentalne i niewinne. Wampiry ponownie wzbudzają strach i zaczynają żerować na nieświadomych przedstawicielach człowieczej rasy. Z przymiotów stworzonych przez tęgie hollywoodzkie umysły pozostało im tylko blade ludzkie oblicze i wabik w postaci nieodpartego seksapilu.

Milena jest młodziutkim krwiopijcą. Żeby zostać oficjalnie przyjęta w szeregi wampirów musi przejść inicjację. Dziewczyna najpierw poszukuje informacji a potem przygotowuje się do tej ważnej uroczystości. Jednak sława Mileny znacznie ją wyprzedza. Jest to zasługa nietypowej właściwości jej krwi. Jest jedynym wampirem, który może chodzić za dnia a promienie słoneczne nie czynią jej żadnej krzywdy. Ta umiejętność jest pragnieniem każdego nieumarłego. Dziewczyna staje się celem...

Diane_Rose | 2015-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2015

Kilka słów
Tom pierwszy mnie nie powalił. Nie wiedziałam czy go polecać, czy nie. To była po prostu książka o wampirach. Niechętnie sięgnęłam po drugi tom przygód Mileny Chmielnik i zostałam mile zaskoczona...

Czas na inicjację Mileny Chmielnik, tą właściwą...powiedzmy, że pierwsza nie do końca się udała. Jednak na tą uroczystą ceremonię zjechały wampiry z całego świata. Każdy z nich chce zobaczyć "chodzącą za dnia", której krew umożliwia to również innym, przynajmniej tak niektórzy myślą. Czy krew Mileny to dar czy przekleństwo? Czy sprowadzi na nią wieczną sławę czy zagładę?

Kontynuacja
Rzadko się zdarza, że drugi tom jest lepszy od pierwszego, ale to zdecydowanie jest taki przypadek. Mam wrażenie, że tom pierwszy był takim wstępem do tej historii. Wydarzenia łączą się bezpośrednio z poprzednim tomem, wiele zagadek zostaje rozwiązanych, możemy poznać różne oblicza starych bohaterów. Najważniejsza jest jednak akcja, a w tym tomie jej nie zabraknie! Autorka nie pozwala nam na...

Tithaniell | 2014-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Jedna z lepszych polskich książek fantasy. Druga część o wiele lepsza niż pierwsza. Pokochałam Doriana, Dariusza i (o dziwo Ottona!)Tak już mam, że w tej serii najbardziej pałam sympatią do postaci męskich. Pani Degórska świetnie i bardzo umiejętnie je kreuje. Jedną z rzeczy do których mogę się przyczepić jest Milena. Jest taka jakaś bezbarwna. Mam wrażenie, że ginie w tle. Niby to główna bohaterka, ale jakby niepełna. Poza tym cechuje ją ciapowatość i głupota. W większości bardziej skupiałam się na czym/kim innym i szczerze mówiąc miałam trochę gdzieś co się z nią stanie.

W książce były takie momenty, kiedy nagle się gubiłam i musiałam cofać się kilka stron wstecz. Niemniej jednak wartka akcja i ciekawie zarysowany wampiryczny świat bardzo mnie urzekł i z niecierpliwością czekam na kontynuację!

asia_33 | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

Kto powiedział że tylko zagraniczni pisarze potrafią tworzyć powieści o wampirach??Polska też zaczyna się wyrabiać w tej dziedzinie.W Polsce wampiry nie błyszczą się na słońcu i nie zjadają zwierzątek,polskie wampiry gryzą i nie mają skrupułów."Krew to nie wszystko" to drugi tom przygód wampirzycy Mileny,równie dobry jak pierwszy.Wartka akcja,wampiry z różnych stron Europy.Polecam!!

incognito | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Kolejną część przygód Mileny czytałam zaraz po „Pamięci Krwi”, dlatego liczyłam, że nierozwiązane zagadki i pytania bez odpowiedzi z pierwszej części szybko się wyjaśnią. Dodatkowo byłam mocno zachęcona opisem, który już drugi raz okazał się mocno naciąganym kłamstwem. „Ukochany Dorian?” Pokłócili się kiedy sytuacja między nimi stała się w miarę klarowna. „Nie ustępuje na krok?” Dostał polecenie ochrony Mileny. Szło mu kiepsko. „Milena spełniona w tej miłości?” Ściema. No chyba, że przedstawianie w redakcji Darka jako narzeczonego faktycznie świadczy o wielkiej miłości do Doriana.

Milenę czeka inicjacja, trwają wielkie przygotowania, pojawiają się nowe postaci – Mistrz Czyścicieli, Lew, Pola, Dita. Niestety, Inicjacja nie przebiegła pomyślnie – blask Słońca mocno poparzył Milenę, co okazało się starannie zaplanowaną akcją mającą na celu podważenie wszystkich wampirzych marzeń o życiu za dnia. Milena budzi się we Francji, bez gałek ocznych, a jedynym sprzymierzeńcem jest...

książek: 1987
Mirror_of_soul | 2013-09-09
Przeczytana: 08 września 2013

"Perspektywa przebywania na słońcu od świtu do zmierzchu, z pewnością przeraziłaby każdego wampira."

Izabela Degórska zadebiutowała w 2002 roku "Bajką o szczęściu", co pozwoliło jej dalej rozwijać swą pasję pisarską. Już cztery lata później pojawiła się jej druga powieść "Najwyższa pora na miłość". Z zawodu jest dziennikarką, udało jej się także wyprodukować kilka teledysków oraz napisać parę dialogów dla telenoweli "Klan". W 2011r. na półkach pojawiła się jej powieść fantastyczna "Pamięć krwi". "Krew to nie wszystko" to druga część przygód polskiej dziennikarki Mileny.

Milena Chmielnik to dziennikarka mieszkająca w Polsce, a konkretnie w Szczecinie. Wszystko jednak się zmienia, gdy dziewczyna poznaje Dariusza . Mężczyzna ratuje jej życie, ale nie tylko… Milena ma bowiem 25 lat i zostanie tak już na zawsze. Jej chłopak rozpoczął proces jej przemiany, a ukończył ją drugi człowiek - Fidiasz. Oboje są ojcami Mileny - nowo narodzonego wampira. Sytuacja staje się dziwna, gdy kobieta...

Paulina Kwiatkowska | 2013-07-10

Falę książek o wampirach zapoczątkowała niewątpliwie seria ,,Zmierzch” Stephanie Meyer. Po jej ciepłym przyjęciu wśród czytelnikom zaczęło pojawiać się wiele książek o tych nadprzyrodzonych istotach. Z czasem doszło już do tego, ze schematy powielały się, a pisanie pozycje wcale nie były ciekawe. Na napisanie powieści o wampirach skusiła się także Pani Izabela Degórska, opisując losy Mileny. ,,Krew to nie wszystko” to drugi tom serii, o czym dowiedziałam się później.

Milena w tej części miała przejść swoją Inicjację, trwały więc przygotowania do tej uroczystości. Miały zjechać się wampiry z wielu stron świata. Wszystko musiało być bardzo dokładnie przygotowane. W dniu Inicjacji wszystko było gotowe. Dziewczyna była jedyną, która mogła pokazywać się za dnia w słońcu. Budziła tym sensację wśród swoich pobratymców. Ojciec wraz z pozostałymi chciał udowodnić, że nie jest nadzwyczajna. Podano jej więc napój ze środkiem, który miał zapobiec ukazaniu jej odmienności. Jednak wszystko...

Trojden | 2017-10-24

Wciągnęła mnie, nawet bardziej niż pierwsza część. Autorka, co widać, rozwinęła się literacko i rozbudowała świat przedstawiony. Momentami czyta się jak dreszczowiec, momentami jak urban fantasy, momentami jak gotyckie powieści wampiryczne. Obraz wampirów jest tu nieszablonowy, fabuła i bohaterowie są mniej przewidywalni niż w większości tego typu literatury. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to naprawdę przyjemne czytadło, godne polecenia. Mam nadzieję, że będzie jeszcze trzecia część, bo historia jest mniej zamknięta niż w "Pamięci krwi". Ciekaw jestem dalszych losów Dariusza, czy on w ogóle jeszcze odegra jakąś rolę. I co dalej z Dorianem i jej relacją z Mileną.