Małomówność lady Anny i inne opowiadania

Saki Wydawnictwo: Czytelnik literatura piękna
literatura piękna
83-07-01466-2
Elżbieta Petrajtis-O'Neill
powieść angielska opowiadania angielskie

Książka dla nielicznego grona. Jedynie dla tych, którzy potrafią docenić jej subtelny urok . Angielska wieś, społeczeństwo, obyczaje, ze wszystkimi ich różnorodnościami. Czasem do śmiechu, czasem do przemyślenia, czasem do strachu. Już nie mam tej książki. Miałam ją wiele lat temu, lecz zwyczajnie się rozpadła w trakcie wielu przeprowadzek życiowych. Ale tęsknię za...

Książka składa się z wielu opowiadań napisanych w stylu angielskiego humoru. Niekiedy w opowiadaniu nie było nic do śmiechu, a raczej do strachu. Kiedy ją czytałam to nie wiedziałam czy mam płakać czy się śmiać z ich głupoty.
Kilka z opowiadań były nawet fajne i śmieszne, a czasem pouczające.
To takie moje wrażenie, co nie znaczy, że nie warta przeczytania.

Cudo - angielski humor w najlepszym wydaniu. Zawsze poszukuję książek przesiąkniętych takim stylem - pełnych ironii i niebanalnych, a te opowiadania dostarczyły mi tego w bród. Nie raz zdarzyło mi się głośno zaśmiać przy lekturze, chociaż przecież puenta większości utworów była bardzo przewidywalna. I nawet wiedząc co czego wszystko zmierza, po prostu nie byłam w stanie się...

Humor angielski w najlepszym wydaniu. Przeciekawe opowiadanka z rewelacyjnymi pointami, między innymi o mówiącym kocie. Czytanie tej książki, to wielka przyjemność.

Dobrze mi się czytało. Szczególnie polecam "Otwarte drzwi". Perełka.

Angielskie na wskroś i w najlepszym gatunku. Zbiór opowiadań dla smakoszy.

Dyskusje

• Opowiadania