Julia gra Julię

Julia spielt Julia
83-7227-442-8
Powieść austriacka
adorable

16-letnia Julia marzy o karierze artystycznej. Żeby zdać trudny egzamin do wiedeńskiego Studium Tańca, Śpiewu i Teatru, ćwiczy w zespole baletowym, uczy się śpiewu, gry scenicznej, gry na fortepianie i na gitarze, a także języków obcych. Wreszcie nadchodzi dzień egzaminu... który kończy się niepowodzeniem. Dlaczego? Odpowiedź wcale nie jest prosta i jednoznaczna. Jak się okazuje, problem tkwi w rozmijaniu się wyobrażeń i pragnień bohaterki z jej realnymi możliwościami i psychicznymi predyspozycjami.

Estelle | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Powiedziałabym "radosna grafomania" na umilenie podróży pociągiem w dżdżysty dzień.
Bardzo duży minus dla wydawcy za spoiler (!) w opisie na tylej okładce.

sujeczka | 2011-03-12
Przeczytana: 03 października 2009

Całkiem niezła książka, czyta się ją szybko, ale... raczej nie zostanie mi na długo w pamięci.

Fajne było to przedstawienie sprawy tak jakby z kilku punktów widzenia. Poza tym podobało mi się też to, że autorka nie zrobiła z Julii bohaterki idealnej, tylko taką, która ma zarówno zalety jak i wady. I fajnie zostało przedstawione to, jak się zmieniła. Poza tym ten cały artystyczny świat został ukazany trochę od wewnątrz.

Książkę czyta się dobrze i nie żałuję, że po nią sięgnęłam, zwłaszcza, że jej przeczytanie nie zajmuje za dużo czasu. Ale nie ma też rewelacji i podejrzewam, że za jakiś rok nie będę jej zbytnio pamiętać ;P

_Niki_ | 2012-06-19
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Brak akcji i ciągłe powtarzanie imion bochaterów książki często w niektórych scenach nudzi (np.Eva Kinding....., i kiedy Eva Kinding...)

moniaL | 2016-10-03
Paffuinka | 2016-08-05