U kresu. Opieka psychopaliatywna, czyli jak pomóc choremu, rodzinie i personelowi medycznemu środkami psychologicznymi

7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-905369-7-8
zdrowie, medycyna
Justyna

Książka jest wynikiem doświadczeń autorki - lekarza psychiatry, pracującej przez wiele lat w gdańskim hospicjum, a następnie nad realizacją szkolenia przed i podyplomowego z zakresu psychoonkologii dla lekarzy i pielęgniarek. Podtytuł książki (opieka psychopaliatywna, czyli jak pomóc choremu, rodzinie i personelowi medycznemu środkami psychologicznymi) wyjaśnia zawarte w niej treści. Autorka...

Autorka omawia sytuację psychologiczną chorego w terminalnym okresie choroby nowotworowej, jego reakcje psychiczne i próby przystosowania do choroby, zwraca uwagę na reakcje psychiczne towarzyszące dolegliwościom fizycznym i omawia najczęstsze zjawiska psychopatologiczne.
Większą część książki stanowią propozycje pomocy psychologicznej chorym i ich rodzinom, a także - problemy stresu pracy z umierającymi i możliwości pomocy opiekunom medycznym.
Książka stanowi pomoc w nauczaniu studentów, pielęgniarek, lekarzy, psychologów, wolontariuszy oraz tych wszystkich, którzy interesują się opieką paliatywną.

Mateusz | 2015-12-25

Dobra pozycja z zakresu psychologii paliatywnej. Pomaga zrozumieć zarówno sam proces umierania od strony psychologicznej, jak również wszystkie interakcje występujące w otoczeniu osoby umierającej. Godne polecenia dla każdego, kto chce dobrze zrozumieć trudny temat jakim jest umieranie

Aga_E_Book_Book | 2014-05-08
Gryzelda | 2013-01-10