Teatr jest światem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-01204-3

Książka dwu autorów, przedstawicieli środowiska teatralnego: znakomitego artysty, praktyka, i - teoretyka i literata, stanowi oryginalną próbę uogólnienia ich doświadczeń i przemyśleń wynikłych z długoletnich i bogatych działań teatralnych. Ów dwugłos konfrontujący różne podejścia do teatru: aktora i krytyka, jest nade wszystko dysputą z Czytelnikiem. Autorzy wprowadzając swoje widzenie głównych problemów teatru: jego genezy, funkcjonowania czasu i przestrzeni w widowisku teatralnym, pojmowania aktorstwa i roli teatralnej, funkcji ruchu i słowa, znaczenia widza - prowokują do rozważań, a drogi, które wskazują i otwierają, wykraczają często poza obszar stricte teatralny. "Teatr jest światem".

źródło okładki: skan

toluen | 2014-06-25