Daddy

Wydawnictwo: Bellona
Daddy
sensacja
Bed

W dniu 18 września 1942 roku Thomas - bohater tej sensacyjnej powieści obchodzi swe 11 urodziny. Ukrywany na południu Francji i otoczony opieką członków ochrony, nie jest zwyczajnym chłopcem, ścigają go hordy hitlerowców. Dla Gestapo jest wart 724 miliony marek. Szaleńczą nagonkę prowadzi niezwykły policjant - Gregor Laemle, były profesor filozofii. Thomas, genialne dziecko okazał się być godnym partnerem i prowadzi z nim rozgrywkę niczym niesamowitą partię szachów. Kim jest Amerykanin Quattermain, jedyny świadek zderzenia tych nieprzeciętnych osobowości? Ojcem dziecka?

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bed | 2010-09-09
Przeczytana: 1990 rok

Książka trzyma w napięciu od pierwszych stron. Rozpoczyna się torturami i śmiercią Thomasa von Galla - bankiera, który wymyślił system kodów dzięki czemu majątki osób uciekających i prześladowanych (Żydów) będą mogły odebrać ich rodziny i spadkobiercy. Te ogromne kwoty natchnęły gestapo do zorganizowania poszukiwań wśród rodziny von Galla. Na czele misji stanął szachista i profesor Gregor Laemle, który tropiąc Marię, wnuczkę bankiera szukał jakiegoś jej słabego punktu. Takim właśnie był mały Thomas, którym można było zaszantażować jego matkę. Zdesperowana kobieta prosi o pomoc ojca chłopca. Bogaty Amerykanin, playboy, niemający pojęcia o wojnie w Europie ani o swoim synu decyduje się na przyjazd. Czy będzie umiał pomóc?

tlenianka | 2015-05-11
Przeczytana: 10 maja 2015

Ciekawy i obfitujący w nagłe zwroty akcji pościg za jedenastoletnim, niezwykłym chłopcem. Historia trzyma w napięciu i przewija się przez nią wiele barwnych postaci. Jednak miałam nadzieję na inne, bardziej zaskakujące zakończenie.

Magpie | 2012-06-27

Jedno słowo: najlepsza.