Raj poprawiony. Nowy wspaniały świat

Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Remaking Eden
Barbara

Jeszcze do niedawna rodzicami stawali się tylko ci, którym pozwalała na to natura, dziecko zaś było wyłącznie tworem ich własnych genów. Dzisiaj rozwój technik wspomaganego rozrodu oraz metod manipulacji genetycznych przyprawiają o zawrót głowy. Być może już za sto lat dzieci wyposażać się będzie w starannie dobrane cechy – odporność na różne choroby, wysoką inteligencję czy urodę. A za lat tysiąc? Autor „Raju poprawionego”, Lee Silver z Uniwersytetu w Princeton, zastanawia się, do czego to doprowadzi. Być może kiedyś Ziemię zaludniać będą różne gatunki ludzi – mniej i bardziej genetycznie udoskonalonych. Czy jednak taki świat będzie doskonalszy niż ten, który jest nam znany?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/