Ever Since Darwin: Reflections in Natural History
8306020812
biologia, ewolucja
Holmes

Popatrzmy na świat z perspektywy ewolucyjnej - zachęca w swoich esejach znakomity popularyzator teorii Darwina, paleontolog Stephen Jay Gould. Zastanówmy się nad sensem zdumiewających obyczajów rozrodczych pewnych owadów, przyczynami istnienia tajemniczych pajęczaków żyjących jakby bez celu, powodami, dla których samice pszczół wykazują się krańcowym altruizmem. Poszukajmy wyjaśnienia dla pasków zebry, rzekomego braku płci u hien i ogromnego poroża jelenia olbrzymiego. Zobaczmy, co na ten temat mówi współczesna nauka. Zasady teorii ewolucji, pytanie o nieuchronność pojawienia się człowieka na Ziemi oraz o istnienie rozumnego życia w kosmosie są punktem wyjścia znakomitych tekstów, których wyboru dokonał wybitny polski ewolucjonista Antoni Hoffman.

MarcinW | 2016-11-21
ryszpak | 2016-11-04