Poprawka z natury. Biologia, kultura, seks

Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
biologia, człowiek, nauka, seks, mózg
Barbara

Zbiór przeszło trzydziestu popularnonaukowych szkiców, pisanych lekko i dowcipnie, z felietonowym zacięciem, choć poruszana problematyka często dotyczy kwestii bardzo poważnych, niekiedy wywołujących ostre spory i dramatyczne starcia - i to nie tylko w środowisku naukowców.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1999

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1999

| 2011-08-20
Przeczytana: 1998 rok

Pasjonująca lektura dla wszystkich zainteresowanych tematem: dlaczego jesteśmy, jacy jesteśmy? Wiele z prezentowanych szkiców to krótkie omówienia głośnych książek, m.in. ,,Jak działa umysł'' Pinkera czy ,,Mózg i płeć'' Blum, które później zostały wydane w Polsce (,,Poprawka z natury'' ukazała się w 1998 r.). Mam nadzieję, że zachęci to czytelników Szymborskiego do lektury tychże (i wielu innych) pozycji.

Piotr Wróblewski | 2011-03-24
Przeczytana: 2000 rok

Niezłe artykuły...dla zainteresowanych klonowaniem, nagrodami Darwina (jeśli nie pomyliłem nazwy) za najgłupszą śmierć i zaciekawionych ludzką naturą - polecam :)

WcieniuBooka | 2016-02-01
Przeczytana: 2001 rok