Skala dyzartrii. Wersja dla dzieci + CD

Wydawnictwo: Continuo
mowa, logopedia
poradniki
Maja

Skala dyzartrii to logopedyczna technika diagnostyczna przeznaczona do badania osób w wieku 6–15 lat, u których podejrzewa się lub stwierdza występowanie dyzartrii. Jest ona narzędziem diagnostycznym pomocnym w określaniu rodzaju i głębokości dysfunkcji oddechowo-fonacyjno-artykulacyjno-prozodycznych, a wyniki badań Skalą dyzartrii mogą być wykorzystane, obok innych danych (głównie neurologicznych), do zidentyfikowania typu klinicznego dyzartrii oraz programowania terapii.

Publikacja zawiera szczegółową instrukcję przeprowadzenia badania i oceny wyników, protokoły niezbędne do jego wykonania, a także, co jest niewątpliwym atutem tego wydania, płytę CD z nagraniem przykładu przeprowadzenia badania i materiałem uzupełniającym.

Publikacja posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, które planuje organizację warsztatów poświęconych szkoleniu specjalistów w zakresie stosowania prezentowanej techniki w procesie diagnostyczno-terapeutycznym dzieci z dyzartrią.

SPIS TREŚCI

- Prozodia

- Fonacja

- Oddychanie

- Ruchy naprzemienne

- Stan funkcjonalny mięśni aparaty artykulacyjnego

Skala dyzartrii. Wersja dla dzieci. Protokół badania

Biliografia