Włoskie wakacje

Breathing room
83-241-0228-0
romans
Wanda

Doktorat z psychologii, świetnie prosperująca firma, solidny narzeczony. Życie Isabel jest jak szwajcarski zegarek... który nagle się psuje. Isabel potrzebuje odpoczynku w słońcu toskańskiej wsi. W domku rozpieszczonego gwiazdora filmowego...

tatiasza | 2016-02-07

Fajny romans:) Czytało mi się bardzo przyjemnie, cały czas towarzyszył mi uśmiech:) Akcja rozwija się bardzo szybko... Główni bohaterowie to kompletne przeciwieństwa... Pani Susan Elizabeth Philips jak zwykle, bardzo dobra w tym co robi:)

Zaczytana | 2013-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Jest to trzecia książka S.E.Phillips po którą sięgnęłam.Może dlatego miałam wyższe oczekiwania.

Historia zaczyna się bardzo ciekawie...poukładane w każdym calu życie głównej bohaterki legło w gruzach - złamana kariera zawodowa,narzeczony odszedł do innej kobiety,a księgowy uciekł z jej pieniędzmi.Postanawia wyjechać na dwa miesiące do Włoch, aby tam dojść do siebie i zaplanować swoje życie na nowo.
Flirtuje z mężczyzną,którego bierze za włoskiego żigolo,spędza z nim noc,rzuca mu kilka banknotów i myśli,że już go więcej nie zobaczy.Okazuje się jednak,że to bardzo znany aktor, od którego wynajęła dom.
I tu zaczyna się nuda.Zamiast akcja stopniowo się rozkręcać robi się banalna.Podchody bohaterów typu "chciałabym,ale się boję" irytują i męczą.
A ten bożek płodności to już przesada...

LoVeandHoPe | 2014-09-30
Przeczytana: 30 września 2014

Jestem szczesliwa,kiedy moge przeczytac powiesc, ktora sprawia,ze usmiech nie schodzi mi z twarzy.
"Wloskie wakacje" to powiesc,ktora umila czytelnikowi czas i nie pozwala o sobie zapomniec. Za kazdym razem, gdy mowilam sobie "jeszcze tylko jedna strona", czytalam caly rozdzial.
Bohaterowie sa swoimi przeciwienstwami i chwala im za to.
Jestesmy swiadkami ,jak rozpieszczony aktor i powazna pani psycholog zakochuja sie w sobie wsrod pieknej scenerii Toskanii.
Akcja jest dynamiczna,w utworze caly czas cos sie dzieje. Jestem tez zadowolona z faktu,ze w powiesci kazdy z bohaterow mial " swoje 5 minut" i mogl nam przekazac,co czuje w sytuacji, w ktorej sie znalazl.

Polecam :)

November-Rain | 2013-05-10
Przeczytana: 10 maja 2013

Typowe romansidło z happy endem :). Uwielbiam takie książki,niby banalne,ale mają swój urok :).

magdalena | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Taka bajeczka dla znudzonych kobiet marzących o gwiazdorze filmowym we własnym łóżku. Romans zmierzający do z góry wiadomego końca. Zero napięcia, napisane jakby od niechcenia.

Magdalena | 2015-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2015

przyjemne czytadlo... z reszta jak wszystkie tej autorki;)

| 2013-10-06

Lubię książki pani Phillips kiedy chcę zrobić przerywnik w czymś "cięższym". "Włoskie wakacje" to naprawdę lekka momentami zabawna i poruszająca opowieść. Taka niezobowiązująca lektura idealna na nadchodzące długie i zimne wieczory. Nie mam poczucia,że straciłam na nią czas,ale po raz drugi po nią nie sięgnę :). Nie mniej jednak pani Susan Elizabeth została dodana przeze mnie do moich ulubionych autorów :)

aromancenovel | 2012-03-27

Wartkie i dowcipne dialogi, zabawne sytuacje, wzruszające sceny. Lubię wątek byłej żony: Tracy jest zabawna, trochę roztrzepana ale ma wielkie serce i nie da sobie wciskać kitu. Isabel zaś to typ osoby, która stara się nie narzucać ze swoimi humorami i zachowywać także emocjonalny porządek więc kiedy się totalnie wkurwi to jest na co patrzeć i to lubię.

Edyta | 2014-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Jak na S.E Phillips "Włoskie Wakacje" to słaba książka. Chwilami nudna, brak chemii miedzy głównymi bohaterami. Może pod koniec była ciekawsza, jednak biorąc pod uwagę całość zasługuje na 4/10

milanowa | 2013-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Chyba jest to jedna z niewielu książek pani Phillips do której podeszłam z lekką rezerwą i niepokojem. Nie jestem zwolenniczką Włoch, więc bałam się, że zostawię tą książkę w połowie i nigdy do niej nie wrócę. Ale jednak.. Udało mi się ją skończyć i nie żałuję, że wygrzebałam ją ze starej zakurzonej bibliotecznej półki.
Mimo że, jak już wspomniałam, nie lubię zbytnio tego kraju, to całe otoczenie nadawało tylko tła akcji. Autorka nie zasypywała mnie jakąś ogromną wiedzą o tym kraju, za co jestem jej dozgonnie wdzięczna.
Jak każde książki panie Susan emanują aurą namiętności, radości i rodzinnej atmosfery.
Jako iż byłam nieco negatywnie nastawiona do tej książki, to też postacie nie zachwycały mnie tak bardzo.Chociaż.. Tracy, naprawdę ?! Pięcioro dzieci ? Co ty maszyna rozpłodowa ? :D Oraz Isabel - królowa spokoju, modlitwy, pani stąpająca twardo po ziemi, którą podtrzymują cztery filary. W tej książce postaci kobiece uświadomiły mi, że posiadanie dzieci i ślub, wcale nie muszą...