Włoskie wakacje

2003-02-24
83-241-0228-0
Karolina Bober
romans

Choć bardzo lubię książki pani Phillips, to niestety ta mnie nie urzekła.
Głównie dlatego, że nie przypadła mi główna bohaterka. Fakt, widziała w ludziach dobro i raczej motywowała Rena do dobroci, ale jej pedantyzm, sztywność i umiłowanie zasad sprawiło, że po prostu jej nie polubiłam.
O ile każdy wątek z Renem oraz Tracy i jej rodziną był dla mnie czystą przyjemnością, o tyle Isabel była wg mnie po prostu drętwa.
Jako, że naprawdę polubiłam Rena zostawiam 5 gwiazdek, ale gdyby nie jego postać to obniżyłabym do 4.

Choć bardzo lubię książki pani Phillips, to niestety ta mnie nie urzekła.

To chyba najgorsza pozycja tej autorki:( Szkoda bo wszystkie dotychczas przeczytane były dobre.
Miałam nadzieję na coś włoskiego i romantycznego, a było nudno i przeciętnie... niestety. Brakło mi świetnych dialogów charakteryzujących inne książki tej autorki, które sprawiają, że z zaciekawieniem czeka się na następną konfrontację bohaterów. Tym bardziej, że sceneria do tego bardzo pasowała, a tu niestety nudne dialogi o psychologii i ciemnym charakterze:( Nie było też porywu miłości i nawet punkt zwrotny był nudny i nieciekawy:(

1985

Taka bajeczka dla znudzonych kobiet marzących o gwiazdorze filmowym we własnym łóżku. Romans zmierzający do z góry wiadomego końca. Zero napięcia, napisane jakby od niechcenia.

Posiadam wszystkie książki tej autorki, jestem jej wielbicielką, uważam że pisze po prostu świetnie. Sama chciałabym pisać równie dobrze i z takim humorem! Polecam gorąco!

Jestem szczesliwa,kiedy moge przeczytac powiesc, ktora sprawia,ze usmiech nie schodzi mi z twarzy.
"Wloskie wakacje" to powiesc,ktora umila czytelnikowi czas i nie pozwala o sobie zapomniec. Za kazdym razem, gdy mowilam sobie "jeszcze tylko jedna strona", czytalam caly rozdzial.
Bohaterowie sa swoimi przeciwienstwami i chwala im za to.
Jestesmy swiadkami ,jak rozpieszczony aktor i powazna pani psycholog zakochuja sie w sobie wsrod pieknej scenerii Toskanii.
Akcja jest dynamiczna,w utworze caly czas cos sie dzieje. Jestem tez zadowolona z faktu,ze w powiesci kazdy z bohaterow mial " swoje 5 minut" i mogl nam przekazac,co czuje w sytuacji, w ktorej sie znalazl.

Polecam :)

Bohaterowie sa swoimi przeciwienstwami i chwala im za to.
Jestesmy swiadkami ,jak ...

Jak na S.E Phillips "Włoskie Wakacje" to słaba książka. Chwilami nudna, brak chemii miedzy głównymi bohaterami. Może pod koniec była ciekawsza, jednak biorąc pod uwagę całość zasługuje na 4/10

przyjemne czytadlo... z reszta jak wszystkie tej autorki;)

przyjemne czytadlo... z reszta jak wszystkie tej autorki;)

Fajny romans:) Czytało mi się bardzo przyjemnie, cały czas towarzyszył mi uśmiech:) Akcja rozwija się bardzo szybko... Główni bohaterowie to kompletne przeciwieństwa... Pani Susan Elizabeth Philips jak zwykle, bardzo dobra w tym co robi:)

Akcja nie trzyma w napięciu, nie przyprawia o rumieńce, ale talent Pani SEP to porywających dialogów nie pozwala się nudzić i ocenić książki poniżej 6 gwiazdek. Czy do książki wrócę? Pani SEP ma znacznie lepsze pozycje w swoim dorobku.

Całkiem fajna książka, choć nie tak dowcipna jak inne książki tej autorki.

Całkiem fajna książka, choć nie tak dowcipna jak inne książki tej autorki.

• Romans
  • Susan Elizabeth Phillips