Na przekór wszystkim

Wydawnictwo: Amber
HOT SHOT
romans
Wanda

W dniu swojego ślubu Susannah Faulconer, córka wielkiego potentata, ucieka sprzed ołtarza. Zawsze zachowywała się nienagannie. Teraz znika na czarnym harleyu davidsonie z romantycznym buntownikiem ogarniętym niezwykłą idą. Zakochana dziewczyna jest gotowa poświęcić wszystko dla tej wizji. Ale wielkie marzenia mają wysoka cenę...

tatiasza | 2015-08-21

Życie Susannah, adoptowanej córki milionera, powinno być usłane różami... . Niestety nie jest. Zgodnie z życzeniem ojca ma poślubić kogoś kogo on sam jej wybrał. Susannah ucieka sprzed ołtarza... . Powieść obyczajowa? Miłość, przyjażń, zdrada, siostra, ojciec, nienawiść, sukces,. Bardzo ciekawie przedstawony jest wątek dopiero co raczkującego przemysłu komputerowego. Sporo humoru, ciekawe dialogi, cięte riposty... Polecam:)

deana | 2011-08-11
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 11 sierpnia 2011

Książka napisana w innym duchu aniżeli to do czego przyzwyczaiła nas Phillips. Mniej komedii romantycznej więcej powieści obyczajowej. A wszystko w scenerii rodzącego się przemysłu komputerowego, z Stevenem Jobsem z Apple w tle.

eve | 2015-03-11
Przeczytana: 11 marca 2015

Książka ciekawa w gatunku romansu obyczajowego. Mamy szaleństwo chwili. Walkę z życiem codziennym zarówno na podłożu uczuciowym jak i realizacją marzeń związanych z karierą zawodową w połączeniu z realizacją wizji - marzeń. Książka bardziej życiowa, gdzie niestety nic nie ma za darmo. Czasami warto się zastanowić co naprawdę się chce. Bo co wtedy gdy się wszystko realizuje i tak pięknie układa? Nadal się podoba i pociąga? Tę problematykę również porusza ta książka. Polecam.

Muniette | 2016-09-01
Przeczytana: 01 września 2016

Pewnie pisałam to zbyt wiele razy, ale napiszę raz jeszcze. Uwielbiam książki Susan Elizabeth Phillips. Wszystkie, bez wyjątków. Zawsze gdy patrzę na opisy czy okładki, nie wiedzę w nich niczego specjalnego. Wystarczy jednak, abym przeczytała kilka pierwszych stron i... Przepadam. Wpadam po uszy niczym Alicja do króliczej nocy i zakochuję się. W bohaterach, fabule, świecie przedstawionym.

,,Na przekór wszystkim" może być książką nieco poważniejszą niż inne pozycje w dorobku Phillips. Nie dość, że nie mamy tu do czynienia z klasycznym romansem. Tu głównym wątkiem nie jest tylko rodzące się uczucie (czy też jak to trafniej ująć - uczucia), ale również postęp technologiczny.

Susannah to postać, która przechodzi ogromną przemianę. Z niepewnej siebie nastolatki, która desperacko walczy o uwagę ojca, staje się pewną siebie kobietą sukcesu. Sama zapracowuje na swoje powodzenie. Nie daje się przeciwnościom losu i walczy o swoje. Kurczę naprawdę wow. Susannah z końca książki to ktoś...

Kasia | 2015-02-02

Książka została napisana w nieco innym stylu niż pozostale książki autorki. Początkowo ciężko było mi się w nią wczytać, ponieważ postać Sama- młodego zapalonego komputerowca jakoś do mnie nie przemawiała. Gdyby nie wątek z Mitchem i przemiany, które stopniowo zachodziły w Susannah chyba bym nie dokończyła czytać. Sama historia rozwoju przemysłu komputerowego zawarta w książce była kolejnym zaskoczeniem, bo nie spodziewałam się takiego tła historii. Ogólnie zakończenie mi się podobało.

chotana | 2015-08-31
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Kto lubi styl Susan Elizabeth Phillips na pewno się nie zawiedzie. "Na przekór wszystkim' to historia młodej kobiety z dobrej rodziny, która postanawia zaryzykować i spróbować żyć według własnego pomysłu. Historia jest interesująca i jak większość książek tej autorki, niezwykle wciągająca.

Katarzyna | 2013-06-22
Na półkach: Przeczytane, Nieskończone
Przeczytana: 22 czerwca 2013

No i niestety mamy pierwsze fiasko. Dwukrotne podejście i... nic! Książka nie ma tego "czegoś", co miały wszystkie poprzednie książki autorki. Nie jestem w stanie jej skończyć. Może za trzecim podejściem za jakiś czas się uda...

Agnieszka75 | 2014-10-28

Posiadam wszystkie książki tej autorki, jestem jej wielbicielką, uważam że pisze po prostu świetnie. Sama chciałabym pisać równie dobrze i z takim humorem! Polecam gorąco!

aromancenovel | 2012-03-27

Faworyt. Nieco inna w klimacie. Romans z happy endem jest gdzieś na trzecim planie ale fajnie rozpisany. I tło w postaci rodzącego się przemysłu komputerowego, bosko.

Weronikaa | 2012-09-30
Przeczytana: 2012 rok

ze wszystkich książek autorki ta wciągnęła mnie najmniej. Jak mógł ją oczarować harleyowiec poznany dwa dni wcześniej???