Wszystkie moje kaczuszki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Proza współczesna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7255-315-7
lewańska, kaczuszki, kryminał

Debiutancka powieść Wszystkie moje kaczuszki - wyróżniona w konkursie Znaku - jest skonstruowana według formuły od wieków niosącej czytelnikom wytchnienie, acz nie tylko: autorka twórczo wykorzystuje schemat kryminału. Wydarzenia jednak każe oglądać nie z punktu widzenia detektywa, lecz zabójcy i jego ofiar. Wraz z głównymi bohaterami, Ruth i Eike, mamy więc okazję poczuć bojaźń i drżenie, a nawet wejrzeć na chwilę w głąb własnej świadomości.

| 2013-07-22
Przeczytana: 16 lipca 2013

Gdy kilkanaście osób przybywa do hotelu Sandwurn na Hallig, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Goście nagle znikają wraz ze swoimi rzeczami i nikt nie pamięta swojej przeszłości. Zagadka kryminalna przemienia się w walkę o życie, a bohaterowie zaglądają w głąb siebie, by poznać przyczynę zjawiska. Autorka ukazuje wydarzenia z punktu widzenia zabójcy i jego ofiar, co pozwala na odczucie ich rosnącego strachu.
„Wszystkie moje kaczuszki” znajdowały się na mojej półce sześć albo siedem lat i strasznie żałuję, że nie sięgnęłam po tę książkę wcześniej. Jeśli przebrniesz, czytelniku, przez jej pierwsze pięć-sześć stron, już się od niej nie oderwiesz. Jest tajemniczo, momentami śmiesznie, innym razem zabawnie. Czytając książkę, próbuje się rozwiązać wszystkie zagadki wraz z bohaterami, a finał jest naprawdę zaskakujący.
Nie mogłam się oderwać od czytania, pochłaniając książkę w parę godzin. Z każdą stroną coraz bardziej wciągałam się w historię, próbując zgadnąć, kto jest zabójcą, i...

bettina | 2016-04-17
Akira | 2014-03-15