Przybytek boży

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przybytek boży,Kameleon". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The House of God
Kasia

Buntownicza, brutalna, erotyczna, gorzka, pełna współczucia książka, opisująca życie stażystów w wielkim szpitalu". Seattle Daily Times

wiejskifilozof | 2011-09-12

Fajne, to jest .Nie dla dzieci , ale super .

Leonik | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Za pierwszym razem nie przebrnęłam przez tę książkę, zabrałam się za nią więc po raz drugi, niemniej jednak nie uważam ją za nieciekawą czy kiepską, wręcz przeciwnie - miejscami jest zabawna, miejscami brutalna, czasami przekoloryzowana, ale (niestety) ironicznie zbiegająca się z medyczną rzeczywistością. Dywagacje przeddyżurowe dla młodego lekarza bezcenne, reguły "House of God" kapitalne. Na pewno godne polecenia lekarzom, pozostali mogą nie dostrzec tego sarkazmu - ze szkodą dla lektury.
Minus za to, że książkę czyta się ciężko, niby jest podział na rodziały, ale dla mnie był on sztuczny, treść za bardzo zlewała się ze sobą. Wątek erotyczny zamiast się tylko przewijać niekiedy stanowił trzon powieści, jak dla mnie niepotrzebnie.

suzirose | 2012-10-16
Przeczytana: 31 lipca 2012

Czytając "Przybytek Boży" człowiek na początku jest zafascynowany, potem znudzony i zamęczony opisem setnego przypadku, na jaki trafił główny bohater w klinice, następnie gdy ma ochotę rzucić tą bezsensowną książką w kąt następuje ciekawy przełom, który niestety zwiastuje ckliwe i beznadziejne zakończenie. NIE POLECAM również tym którzy są bardzo zainteresowani tematyką medyczną.

Nielotna | 2016-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2016