Zwierciadło Einsteina

Wydawnictwo: Amber
Einstein's Mirror
83-7245-427-2
Agnieszka

Kulisy narodzin teorii wzgledności i teorii grawitacji. Młodego Alberta Einsteina prześladowała intrygująca myśl: czy widziałby swoje odbicie w lustrze, gdyby to lustro poruszało się z prędkością światła? Znalezienie odpowiedzi na to pytanie zaowocowało stworzeniem szczególnej teorii względności. Tony Hey, profesor University of Southampton i Patrick Walters, wykładowca University of Wales w...

Kulisy narodzin teorii wzgledności i teorii grawitacji.

Tony Hey, profesor University of Southampton i Patrick Walters, wykładowca University of Wales w Swansea, w pasjonującej książce przedstawiają kulisy narodzin teorii względności i teorii grawitacji.

Ciekawostki i zabawne anegdoty ilustrują rolę teorii względności w fizyce jądrowej - od modelu atomu Daltona do Los Alamos i bomby atomowej, oraz różne zastosowania relatywizmu - od satelitarnych systemów nawigacyjnych do antymaterii.

Ukazują wpływ niezwykłych pomysłów opartych na teoriach wielkiego fizyka na naukę i fantastykę naukową, jak Wehikuł czasu, Star Trek czy Gwiezdne Wojny, i dają fascynujący niematematyczny opis najistotniejszego odkrycia XX wieku.

Anvariel | 2011-08-10
Przeczytana: 07 sierpnia 2011

Książka podobała mi się średnio. Temat jest opisany rzetelnie i raczej w sposób pełny, ale czyta się ją ciężko. Z tego powodu wystawiam neutralną ocenę "średnia".

Arkadiusz | 2017-04-12
Przeczytana: 2017 rok