Struktura Wszechświata

Tłumaczenie: Agata Różańska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Scientific American Focus". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Structure of the Universe
83-7180-735-X
Agnieszka

Najnowsza generacja teleskopów pozwala astronomom odkrywać tajemnice narodzin i ewolucji Wszechświata. Dzięki dziesięciometrowym teleskopom-olbrzymom i Kosmicznemu Teleskopowi Hubble'a jesteśmy coraz bliżsi znalezienia odpowiedzi na podstawowe pytanie kosmologii: Jak stary jest Wszechświat? W jaki sposób powstała struktura kosmiczna, czyli galaktyki oraz gromady i supergromady galaktyk? Co czeka Wszechświat w przyszłości: nieustanne rozszerzanie czy może kolaps?

Bacho | 2016-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2016

Z początku pozycja wydaje się dość atrakcyjna - krótko zarysowane najważniejsze kwestie związane z odkrywaniem Wszechświata. Niestety, potem jest już tylko gorzej. Odniosłem wrażenie, iż autor uprościł aż za bardzo pewne kwestie, przez co próby ich wyjaśnienia nie odnoszą żadnego skutku. Poza tym znalazłem tam kilka błędów merytorycznych - oczywiście, część z nich z pewnością należy uznać za zdezaktualizowanie informacji sprzed 20 lat, rzecz jak najbardziej naturalna, tym niemniej stwierdzenie, że człowiek współczesny powstał 35 mln lat temu woła o pomstę do nieba.

Beatris09 | 2017-09-11
Przeczytana: 18 stycznia 2004