Struktura Wszechświata

1998-01-01
1998-01-01
83-7180-735-X
Agata Różańska

Z początku pozycja wydaje się dość atrakcyjna - krótko zarysowane najważniejsze kwestie związane z odkrywaniem Wszechświata. Niestety, potem jest już tylko gorzej. Odniosłem wrażenie, iż autor uprościł aż za bardzo pewne kwestie, przez co próby ich wyjaśnienia nie odnoszą żadnego skutku. Poza tym znalazłem tam kilka błędów merytorycznych - oczywiście, część z nich z pewnością należy uznać za zdezaktualizowanie informacji sprzed 20 lat, rzecz jak najbardziej naturalna, tym niemniej stwierdzenie, że człowiek współczesny powstał 35 mln lat temu woła o pomstę do nieba.

• Astronomia, fizyka, chemia, biologia
  • Półka nr 09