Powtórne stworzenie świata

Seria: SF [Wydawnictwo Poznańskie]
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Adam

Z Australii dochodzą sygnały dotyczące dziwnych i niebezpiecznych zjawisk zachodzących w atmosferze. Jednocześnie znika 18 naukowców, których przedstawiciele obcej cywilizacji przetransportowują do Wymiaru Obcych. Kreator Aster wyrusza na pomoc… Jest to historia z jednej strony typowa: kontakt z Obcymi sprowadza się do niebezpieczeństwa zawładnięcia Ziemianami. Wiodąca historia przygotowań i prób rozwiązania problemu poprzecinana jest obserwacjami owych poczynań przez Istoty z Kosmosu. Z drugiej strony Chruszczewski daje możliwość zastanowienia się nad człowiekiem w ogóle, skupiając się w szczególności nad jego rolą w wysoko rozwiniętym i stechnicyzowanym świecie.

Michal | 2015-12-29
Przeczytana: 08 stycznia 2016