Książka Roku 2018

"Wehikuł wyobraźni", antologia opowiadań fantastyczno-naukowych, zawiera utwory wybrane z powojennego dorobku polskiej science fiction. Jest przeglądem rozwiązań artystycznych i tematycznych czynionych w obrębie tego gatunku przez pisarzy różnych pokoleń, a przede wszystkim różnych wyobraźni twórczych. Wspólna jednak pozostaje inspiracja ideowa kreowanej rzeczywistości fantastycznej, u podstaw której leży humanistyczna troska o kształt i treść współczesnej cywilizacji ziemskiej. Autorami opowiadań zebranych w tomie "Wehikuł wyobraźni" są pisarze: Krzysztof Boruń, Czesław Chruszczewski, Andrzej Czechowski, Konrad Fiałkowski, Dariusz Filar, Stanisław Lem, Krzysztof A. Malinowski, Danuta Owadowska-Zatryb, Marek Pąkciński, Bohdan Petecki, Zbigniew Prostak, Jacek Sawaszkiewicz, Jerzy Siewierski, Adam Wiśniewski-Snerg, Janusz A. Zajdel, Witold Zegalski, Wiktor Żwikiewicz.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: skan własny