Ognie Morza Jawajskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historia
piotrex

Książka przedstawia opisy walk w rejonie Morza Jawajskiego w okresie styczeń - marzec 1942 r. Japończycy zaatakowali wówczas rejon Indii Holenderskich i po walkach z siłami aliantów: Anglików, Holendrów i Amerykanów, opanowali te tereny. Był to czas wielkiej ofensywy japońskich sił i sporych ich sukcesów w wojnie w tym regionie. Autor barwnym stylem, wykorzystując zdjęcia, mapki i relacje uczestników obu stron konfliktu przybliża te wydarzenia.

Lukullus | 2015-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

Najlepsza w swoim rodzaju literatura marynistyczna będąca w zasadzie niewielkim wycinkiem monumentalnej "Burzy na Pacyfiku" Flisowskiego. Spośród wszystkich znanych mi polskich pisarzy marynistycznych Flisowski niemal do perfekcji opanował warsztat językowy, który w połączeniu z wartką akcją opisu nie pozwala oderwać się od książki do ostatnich stron.

ggpost | 2015-03-11
Przeczytana: 1988 rok

Idealna pozycja dla początkującego marynisty. Przed ta książką, o wojnie na morzu wiedziałem tyle co z lekcji historii. Po jej przeczytaniu stałem się fanem tego typu literatury. Flisowski, wg. mnie, to najlepszy polski autor, który pisał o tego typu zagadnieniach. Jego książki czyta się jak powieści przygodowe.

Macgregor | 2013-10-12
Przeczytana: 18 marca 1985

Jak dla mnie fascynujące opowieści morskie. Na tamte czasy doskonała marynistyczna pozycja, która ukazywała tragedie walk morskich.

e2tomw | 2016-10-07
Fidel-F2 | 2016-04-21