Leyte 1944

Okładka książki Leyte 1944
Zbigniew Flisowski Wydawnictwo: Bellona Seria: Historyczne Bitwy powieść historyczna
powieść historyczna
Historyczne Bitwy
Bellona
2004-01-01
2004-01-01

więcej Więcej

Pewnie już to pisałem, od Flisowskiego zaczynałem zapoznawać się z wojną na Pacyfiku. Bitwa w Zatoce Leyte była i jest w czymś rodzaju pojedynkiem na błędy. Amerykanie, a raczej Halsey dał się ponieść i zaczął ścigać japońskie lotniskowce, zamiast pilnować sił, które dopiero co wylądowały na Filipinach.

• Historia
  • II wojna światowa